SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Şampiyon paralimpik tenisçi Büşra Ün’den annesine mesaj var!

Şampiyon paralimpik tenisçi Büşra Ün’den annesine mesaj var!

Paralimpik teniste göğsümüzü kabartan milli sporcumuz Büşra Ün, Vilnius Open'da hem çiftlerde partneri Ebru Bulgurcu'yla hem de teklerde şampiyonluğa ulaştı. Büşra'nın Twitter'da turnuva sonrası yaptığı eğlenceli paylaşım ise görülmeye değerdi.

ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) tarafından düzenlenen Vilnius Open Paralimpik Tenis Turnuvası’nda milli sporcumuz Büşra Ün, hem çiftlerde partneri Ebru Bulgurcu’yla hem de tek kadınlarda şampiyonluğa ulaştı ve göğsümüzü bir kez daha kabarttı.

Büşra Ün, finalde rakibi Olena Shyngaryova’yı 6-4 ve 6-2’lik setlerle mağlup ederken müsabakadan sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımla da tebessüm ettirdi. Büşra “Salonda çok yer kaplayacağı için üzgünüm ama bu kadar büyük olacağını bilmiyordum anne” ifadesini kullanırken paylaşım kısa sürede binlerce kez beğenildi ve yeniden paylaşıldı.

23 yaşındaki Büşra Ün, Rio 2016’da yer alarak paralimpik teniste ülkemizi olimpiyat oyunlarında temsil eden ilk kadın sporcu olmayı başarmıştı.

07 Ağustos 2017 Muhsine Gezer`den bir altın madalya daha 14 yaşındaki milli atlet Muhsine Gezer, İsviçre'de düzenlenen 2017 IPC Özel Sporcular Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 400 metrede altın madalya kazandı. Muhsine'nin bu zaferi ülkemizin bu alandaki ilk şampiyonluğu oldu. İlgili Haberi Oku

24 Temmuz 2017 Rabia Nur Boyraz, Boccia sayesinde antidepresanları bıraktı, hayata tutundu Müsküler distrofi hastalığı nedeniyle 14 yaşında tekerlekli sandalyeye mahkum kalarak, kötü dönem geçiren Rabia Nur Boyraz, İHA'ya verdiği röportajda, Boccia sporu sayesinde iki yılda hem yeniden sosyal hayata katıldığını, hem de antidepresan ilaçları bıraktığını ifade etti. Boyraz, iki yıl gibi kısa sürede milli takıma yükselerek Türkiye'yi Polonya'da temsil etti. İlgili Haberi Oku