SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucescu net konuştu: Yarın kaybeden…

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Lucescu 10 puanın Türkiye’nin gruptan çıkmasına yetmeyeceğini belirterek, “Kalan 4 maçı da kazanmamız gerekiyor” dedi.

Güncellenme: 20:16, 01/09/2017
Lucescu net konuştu: Yarın kaybeden…

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna maçı öncesinde soruları yanıtladı. Karşılaşmanın oynanacağı Metalist Stadı'nda basın mensuplarının karşısına çıkan Lucescu, daha önce verdiği bir röportajda “Ukrayna futbolunun gelişimini ben başlattım” sözleriyle ilgili konuştu. Bu konuda 2 röportaj verdiğini söyleyen tecrübeli hoca, “Ben maç hakkındaki fikirlerimi söyledim ve bunu bir kez daha tekrarlamak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

“4 maçı da kazanmak istiyoruz. Bunun için Ukrayna'yı yenmeliyiz”

Oyuncularla 3 gün çalıştığını söyleyen Mircea Lucescu, “Ancak çok maç seyrettim. Daha önce oynadıkları maçları da seyrettim. Yurt dışında oyuncularla da birebir görüştüm. Kolay değil tabii ki 3 günde oyuncuları tanımak. Şu ana kadar yapılmış olanların analizini çıkarmak, oynayacağımız rakibi inceleyip onlara bu bilgiyi sunmak kolay değil. Sadece Ukrayna değil Hırvatistan hazırlığı da bunun içinde. Ama çalışmalarımızı tamamladık. Oyuncular çok dikkatliydi bu dönemde. Önemli ve zor bir görev olduğunu biliyorlar. 4 maçı da kazanmamız gerekiyor. 10 puan bizi üst tura taşımayabilir. İzlanda'nın Ukrayna ile oynayacağını, Kosova maçlarını hesapladığımız zaman onların avantajlı olduğunu görüyoruz. Bizim daha zor bir maçımız var. Ama futbolda her şey mümkün. Oyuncularım bunu başarabileceklerine inanıyorlar. Bu sonuçları alabilecek kalitede olduğumuza inanıyorum. Ukrayna'yı çok iyi inceledik. İyi oyuncu grubundan oluşan bir ekip. Bizim grubumuzda daha iyi organize olmuş bir görüntü çiziyorlar. İyi oyuncuları var. Onlar da bu maçı kazanmak için oynayacaklar ve bir üst tur için umutlarını devam ettirmek istiyorlar. Onların da önemli İzlanda maçı var. Biz de kazanırsak bizim de şansımız devam etmiş olacak. Hırvatistan ve İzlanda maçlarını evimizde oynayacağız. Yarın kaybeden, üst tura çıkma ihtimalini de kaybetmiş olacak” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Shevchenko: Bu maç Shevchenko-Lucescu maçı değil Shevchenko: Bu maç Shevchenko-Lucescu maçı değil

“Türkiye'nin bütün kupaları kazanmasını istiyorum”

Ukrayna'yı çok sevdiğini sözlerine ekleyen başarılı teknik adam, “Buradaki Metalist maçını hatırlıyorum. Gerçekten Ukrayna futbolu yüksek seviyede. Profesyoneller için bu çok önemli. Hayat hayattır. Şu anda Türkiye için çalışıyorum ve Türkiye'nin bütün kupaları kazanmasını istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Emre Belözoğlu: “İlk günkü heyecanla buradayım”

Teknik Direktör Mircea Lucescu'yla birlikte basın toplantısına katılan Emre Belözoğlu, herkesin bayramını kutlayarak söze başlarken, “Tüm İslam alemi ve ülkemizin bayramını kutluyorum. Basketbol Milli Takımımız'a da başarılar dilerim. Milli Takıma ilk davetimi 19 yaşında aldığımda yaşadığım duygularımla şu andaki duygularım aynı. Biz Türkler üzerimizdeki armanın kıymetini bilen insanlarız. Buraya geldiğimde birbiriyle iyi ilişkileri olan genç ve tecrübeli bir oyuncu grubu gördüm. Hocam da beni davet etti ve elimden geldiğince yardım edeceğim diğer arkadaşlarım gibi. Yarın önemli bir maçımız var ve elimden geldiğince hocamıza destek olmaya çalışacağım. Hocama teşekkür ediyorum, kendi kulübüme, Abdullah Avcı'ya, Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ediyorum. Benim başarılı olmamın arkasında bu isimler var. Sezon başı kampını iyi geçirdim ve önemli maçlar yaptık. Fizik olarak kendimi çok iyi hissediyorum. Takım olarak motive olup yarın ki maça iyi çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

“Hedefe ulaşacağız”

Milli Takım'da olmadığı dönemde birbirine alışkın oyuncu grubunun yaklaşık 3 yıldır birlikte oynadığını ifade eden başarılı orta saha, “Genç ama tecrübeli bir takımımız var. Hedefimiz her maçı kazanıp gruptan lider çıkmak. Hocamız da bizi iyi hazırladı. Bu hedef doğrultusunda ilk maçtan itibaren inşallah hepsini kazanıp hedefe ulaşacağız” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:20:15,