SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray’ın Sivasspor’u 3-0 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

İşte Dilmen’in açıklamaları;

“Büyük kulüpler nasıl başlarlarsa öyle giderler. Bu kadroyu yaparak taraftarı getiren Tudor. Kaldı ki bu takım Avrupa’da yok. Geçen sene iyi oynayan var mıydı? Parçalı bulutlu, Podolski biraz. Bu sezon kötü oynayana bakalım.”

“Tek ön liberolar tarihe baktığımız zaman hep kahramanlar yaratır. Mehmet Topal’ın Selçuk Şahin’in tek oynadığı zamanlarda. Ama ikili oynamak bazı oyunculara ters gelebilir. İyi oyun iyi oyuncuyla oynanır. Bir de çalıştığınız zaman Galatasaray gibi oluyorsunuz.”

“GALATASARAY’DA ZEKİ OYUNCU ÇOK”

“Geçen gün Emre Belözoğlu’nu gördüm. Sevilla maçının son dakikasındaki frikiği konuştuk ve ‘Topun başına geçtiğimde kaleci benim kullanacağım köşeyi düşünerek iki uzunu benim vuracağım tarafa koydu. Sonra Visca’yı çağırdım o da uzunların yerini değiştirince ben kullandım’ dedi. Ne kadar zeki bir oyuncu. Galatasaray’da zeki oyuncu çok. Belhanda çat ikiye bir yapabilir.”

“Galatasaray sol bek almaktan vazgeçmemeli. Uzun bir maraton. Geçen sene Galatasaray’ı izlerken istersen 8 defa tuvalete git ama bu yıl öyle değil. Taraftar bu takımı benimsedi. Gomis doymuyor, doymayacak o. Oyundan çıkarken bile isyan etti. Bu kadar aç oynamaya çalışan, üst düzey oyunculardan kurulu bir takımın başarılı olmaması zor.”

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol`dan Galatasaray-Sivasspor maçı değerlendirmesi Mehmet Demirkol`dan Galatasaray-Sivasspor maçı değerlendirmesi

“TAKTİKSEL VE YÖNETİMSEL ANLAMDA PROBLEMLER YAŞIYOR”

“Tudor ile ilgili soru işareti teknik olarak vardı. Bir de yönetim anlamında vardı. Tudor taktiksel ve yönetimsel anlamda problemler yaşıyordu. Tudor’un antrenman dengesinin iyi bir teknik adam olduğunu düşünüyorum.”

“Bugün milli takıma seçilen Selçuk İnan, oyuna girerken arkadaşını alkışlamak zorunda kalan Selçuk İnan’a döndü. Çok iyi oyuncular geldi Galatasaray’a ama çalışmıyorlardı. Şimdi dengelediler.”

“Serdar Aziz’in önemli bir transfer olduğunu düşünüyorum. Galatasaray’ın ofansif bir kadrosu var. Geçen yıl oyuncular şunu demiştir hakeme ‘Hocam bitir de gidelim.’ Ama şimdi zevk alıyorlar oynamaktan.”

İLGİLİ HABER Igor Tudor, Galatasaray - Sivasspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu Igor Tudor, Galatasaray - Sivasspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu “BELHANDA ÇOK İLERLEMİYOR”

“Galatasaray sanki büyük bir krediyi 9. haftaya kadar cebine koyacak gibi gözüküyor. Mariano zor çalım yiyor, yerse bir daha geliyor. Hücum oyuncuları sevmez böyle oyuncuyu. Belhanda çok ilerlemiyor. Çok da ilerlemeyecek gibi görünüyor. Ama lig bitene kadar 4-5 hafta özel performansını elbet konuşuruz. Duran topları iyi kullanıyor.”

“Herkesin çok beğendiği ama arkadaşların gerisinde olan bir tane oyuncu var. Ndiaye… Saman alevi gibi bir var bir yok. Etkili olduğu zaman heyecan veriyor. Ndiaye’nin ileride oynayabileceğini düşünüyorum gelecekte.”

Yayınlanma Tarihi:08:25,