SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlıspor geçen sezonu Galatasaray’da geçiren Josue’yi kadrosuna kattı

Osmanlıspor camiasına Josué Pesqueira transferinin müjdesi veren Kulüp Genel Menajeri Ender Yurtgüven, Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç’un Osmanlıspor ve Teknik Direktör Bülent Uygun’u hedef alan köşe yazısına yönelik açıklamada bulundu.

Güncellenme: 13:51, 26/08/2017
Osmanlıspor geçen sezonu Galatasaray’da geçiren Josue’yi kadrosuna kattı

Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven daha önce Türkiye'de Galatasaray ve Bursaspor formaları da giymiş olan Josue Pesqueira'yı Porto'dan transfer ettiklerini söyledi. Tecrübeli orta saha oyuncusunu bonservisiyle 2 yıllığına renklerine bağladıklarını ifade eden Yurtgüven, “Josue, ligimizi tanıyan önemli ve özel bir oyuncu! Takım arkadaşları ile beraber kulübümüze önemli katkıları olacaktır. Josue kulübümüzün bu sezon transfer ettiği 8. oyuncu oldu” şeklinde konuştu.

Osmanlıspor yönetimi Uluç’a tepkili

25 Ağustos Cuma günü köşe yazısında Osmanlıspor ve Teknik Direktör Bülent Uygun'u hedef alan yazısı nedeniyle Hıncal Uluç'a Osmanlıspor yönetimi adına Kulüp Genel Menajeri Ender Yurtgüven açıklamada bulundu. Yurtgüven, Uluç ve köşe yazısı hakkında şunları söyledi:

“Ağır hakaretlerine cevap verip vermeme yönünde bir tereddüt yaşamakla beraber, Hıncal Uluç'un önceki günkü köşesinde yer verdiği yazısına değinmek istiyorum. Sayın Uluç, kulübümüz ve kulübümüz teknik direktörü hakkında, köşesinde kendi hayal dünyasında kurguladığı ve haliyle gerçek ile alakası olmayan bir yazı kaleme almış. Öncelikle bu yaşa gelmiş bir insana bu tarz iftiraları yakıştıramadığımı belirtmek isterim. Kulübümüzün 18 transfer yaptığını ısrarla beyan etmiş. Kendisini bu transferleri ispata davet ediyorum. Tabi ki bu çağrıya uymayacağını kulağının üzerine yatacağını şimdiden biliyorum, keşke özür dileyecek erdeme sahip olsa! Sonuçta, çamur at izi kalsın mantığını benimsemiş şımarık, herkesi küçük gören bir yaşlı. Yaşını da göz önüne alarak ona tavsiyem, kalp kırmaktan, iftira atmaktan artık vazgeçsin. Zira dünya hayatı sona erdiğinde, arkasından iyi konuşacak kimse kalmayacaktır. Ama belki de bu zaten umurunda değildir, beni de çok ilgilendirmez. Kulübümüzün yaptığı daha doğrusu yapmadığı transferleri eleştirmek yerine, gözünün önündeki takımların transferlerde ne gibi yanlışlar yaptığını bir araştırsın, tabi gözleri hala gençliğindeki gibi görebiliyorsa. Ayrıca belirtmek istiyorum ki, Osmanlıspor'da transferleri yönetim yapar. Kulübümüz, az önce de belirttiğim gibi bu sezon 8 transfer yaptı, bunların 2 tanesi Bülent hocamızdan önce yapılan transferler. Diğer 6'sı ise kulübümüzün daha önceden transfer listesine aldığı ve bitirdiği isimler. Gerçekler bunlar iken Hıncal Uluç kendi yalanlarına inanarak mutlu oluyorsa bu da kendi sorunu. Çok fazla kaile de almamak lazım. Hıncal Uluç geçmişteki pek çok yetisini de kaybetti, bu yüzdendir ki oraya buraya saldırarak, iftira atarak bu açığını kapatıp mutlu olma çabasında ama artık onun zamanı geçti. Zaten yeni nesil onu tanımıyor bile, Hıncal Uluç ismi yeni nesil için bir anlam taşımıyor. Yaptıklarını yaşına bağlamak gerekir.”