SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuzhan Özyakup’tan milli takım sitemi

Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Oğuzhan Özyakup, A Milli Futbol Takımı’na seçilmemesiyle ilgili olarak, “Kimseye kırgın olamam ama üzüldüm. Geçen hafta hocamızla tanışma fırsatımız oldu. Orada ‘Kampta görüşürüz’ konuşması geçti. Bu konuşmadan sonra insan ister, istemez bunun arkasında farklı şeyler arar, aklıma başka şeyler geliyor” açıklamasını yaptı.

Güncellenme: 23:27, 26/08/2017
Oğuzhan Özyakup’tan milli takım sitemi

Beşiktaş, Süper Lig'in 3. haftasında evinde karşılaştığı Bursaspor'u 2-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Oğuzhan Özyakup, “Geçen seneye göre maçı bitiremiyoruz. Pozisyonlara giriyoruz ama kaçırıyoruz. Kasımpaşa maçında da öne geçtik, 2'yi, 3'ü bulamıyoruz. Geçen seneler de onları çok iyi yapıyorduk. Sezon başı, normal. Bu pozisyonlara girmek önemli olan” şeklinde konuştu.

Oğuzhan Özyakup’tan milli takım sitemi paylaşan: Sozcu

“Kırgın değilim ama üzgünüm”

A Milli Futbol Takımı'na seçilmemesiyle ilgili olarak ise Özyakup, “Benim her hocaya saygım sonsuz. Kararlara da saygım sonsuz. Hocamız beğenmemiş olabilir. Benim yapmam gereken çok daha fazla çalışmak. Geçen hafta hocamızla tanışma fırsatımız oldu. Orada ‘Kampta görüşürüz' konuşması geçti. Listede ismim olmadığını görünce, kimseye kırgın olamam ama üzüldüm. Her oyuncunun hayalidir. Benim de öyle. Arkadaşlarımın yanında olmak çok isterdim. Demek ki hocamızın gördüğü bir şey var. Bu konuşmadan sonra insan ister, istemez bunun arkasında farklı şeyler arar, aklıma başka şeyler geliyor. Kendimi de sorguluyorum. O formayı giymek herkese nasip olmaz. Şanslıyım ki Beşiktaş'ın armasında da ay-yıldız var” şeklinde konuştu.

“Telefonla arayanlar oldu”

Milli Takım'a seçilmedikten sonra Milli Takım'daki arkadaşlarıyla bu konuyu görüşüp, görüşmemesinin sorulması üzerine yıldız futbolcu, “Görüştük. Avrupa Şampiyonası'nda 40 gün kamp yaptık. Telefonla arayan tabi ki oldu. Sağolsunlar beni yalnız bırakmadılar. Kararlara da saygım sonsuz” diye cevap verdi.

“Taraftarın yaptıkları beni duygulandırdı”

Taraftarının kendisine olan desteğinin ve açılan pankartın hatırlatılması üzerine başarılı oyuncu,” Onları mahçup etmemek için elimden geleni yapıyorum. Daha da iyisini yapmaya çalışacağım. Bugün yapılanlar beni duygulandırdı. Böyle bir aileye sahip olduğum için şükrediyorum” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:23:06,