SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Metin Albayrak: “Men cezası almamak için net kararlar alacağız”

Beşiktaş Yönetim Kurulu Sözcüsü Metin Albayrak, Şampiyonlar Ligi'nde saha olaylarının tekrar edilmesi durumunda gelecek olan Avrupa'dan men cezasına tedbir için yönetim kurulu toplantısında net kararlar alacaklarını ifade etti.

Güncellenme: 14:59, 25/08/2017
Metin Albayrak: “Men cezası almamak için net kararlar alacağız”

Albayrak, öncelikle siyah-beyazlıların UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çektiği kurayı değerlendirerek, “Kura öncelikle hayırlı olsun. Gruptan çıkmak istiyoruz. Geçen sene çıkamamıştık. Hedefimiz ikinci tura çıkmak. O güce sahibiz ve teknik ekibe de güveniyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde özellikle grubumuzda kamuoyunda ve sosyal medyada Beşiktaş'ı favori olarak gösteriyorlar. Maçlar oynanmadan kazanılmıyor. Bize göre denk bir grup herkes eşit kuvvete sahip o yüzden iç saha maçları çok önemli. Evimizde oynadığımız maçları kazanmamız gerekiyor. O çerçevede denk bir grup inşallah buradan hedefimiz ikinci tura çıkmak” şeklinde konuştu.

“Hak etmediğimiz cezalar aldık”

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda oynanacak olan karşılaşmalara Türkiye'den taraftar götürülmemesi üzerine yurt dışında bulunan taraftarlarla ilgili yönetim kurulunda net karar alacaklarını söyleyen Albayrak, “Avrupa'nın bütününde çok Türk vatandaşı var. Tabi ki onlarda maça gitmek isteyecek. Biz hak etmediğimiz sebebiyet vermediğimiz cezaya maruz kaldık. Tekrarında Avrupa'dan bir sene men edecekler. Tabi ki Şampiyonlar Ligi kulüp açısından önemli aynı zamanda ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde tek temsil eden takımız. Bununla ilgili önümüzdeki hafta yönetim kurulu toplantısında net karar alacağız. Başkanımız Monaco'ya kuranın yanı sıra konuyla ilgili UEFA başkanıyla da görüşmek için gitti” açıklamasını yaptı.

Metin Albayrak, transferler konusunda ise şu ifadelere yer verdi:

“Transfer dönemi bitmesine az kaldı bir şey olursa olabilir olmazsa da takımımız şu an iyi durumda.”

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ın Şampiyonlar Ligi fikstürü belli oldu. Beşiktaş`ın Şampiyonlar Ligi fikstürü belli oldu.

Yayınlanma Tarihi:14:30,