SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın ricasına TFF’den skandal Passolig yanıtı

Sivasspor maçı öncesi seremoniye down sendromlu çocuklarla çıkmak isteyen Galatasaray'a TFF'den şok bir yanıt geldi. Fanatik'ten Metin Karabaş'ın haberine göre TFF Galatasaray'ın özel isteğini çocukların Passolig'i olmadığı için reddetti.

Güncellenme: 20:55, 25/08/2017
Galatasaray’ın ricasına TFF’den skandal Passolig yanıtı

Galatasaray – Sivasspor karşılaşmasından önce skandal bir iddia sosyal medyada gündeme oturdu. Fanatik’ten Metin Karabaş imzası taşıyan habere göre TFF, Galatasaray’ın karşılaşmaya down sendromlu çocuklarla çıkmak için yaptığı başvuruyu reddetti.

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, 7 yaş ve üzeri olan bütün çocukların “passolig” sahibi olmaları gerektiğini vurgulayarak Galatasaray’ın bu özel ricasını reddetti.

Kulüp, TFF’ye seremoniye çıkmak istedikleri çocukların özel çocuklar olduğunu belirten bir mail daha atsa da federasyon cephesinden ikinci kez olumsuz yanıt aldı. Bu olay sonrasında ise sosyal medyada TFF’ye tepkiler çığ gibi büyüdü.

(Fanatik / Metin Karabaş)

İLGİLİ HABER Galatasaray Sivasspor maçı saat kaçta, hangi kanalda? (GS SİVAS ilk 11`ler açıklandı mı?) Galatasaray Sivasspor maçı saat kaçta, hangi kanalda? (GS SİVAS ilk 11`ler açıklandı mı?)

Yayınlanma Tarihi:20:27,