SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2017 Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri'ne hazırlanan ve çalışmalarını yoğun olarak sürdüren A Milli Kadın Voleybol Takımı, bugün (24 Ağustos Perşembe), Kartepe’ye gitti.

Hazırlıklarına, 29 Ağustos’a kadar Kartepe’de devam edecek olan Giovanni Guidetti ve ekibi yönetimindeki Milli Takımımız'ın kamp kadrosu; Bahar Toksoy Guidetti, Beyza Arıcı, Eda Erdem Dündar, Gamze Alikaya, Gizem Örge Güner, Gözde Kırdar Bracceschi, Güldeniz Önal, Kübra Çalışkan, Melis Durul, Merve Dalbeler, Meryem Boz, Naz Aydemir Akyol, Neriman Özsoy Gençyürek, Neslihan Demir Güler, Polen Uslupehlivan ve Simge Şebnem Aköz’den oluşuyor.

A Bayan Milli Takım Menajeri Pelin Emniyetli Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne hazırlanma süreci ile ilgili şunları söyledi: “İstanbul'da başladığımız çalışmalarımıza, Kartepe'de devam edeceğiz. Yoğun bir antrenman programına sahibiz ve Azerbaycan’a gidene kadar kadromuzda ara ara değişiklikler yaparak, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki bir aylık süreyi en iyi şekilde değerlendirmek durumundayız. Turnuvada güçlü rakipler var ve grup etabından başlayarak, her maç çok önemli. Azerbaycan'dan madalya ile dönmeyi çok istiyoruz.” İLGİLİ HABER A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya`ya gitti A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası için Polonya`ya gitti 2018 A Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası Finalleri’ne adlarını yazdırarak önemli başarı elde ettiklerini belirten Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar “Avrupa Şampiyonası Finalleri, bu sezonun son turnuvası. Tüm ekip olarak öneminin farkındayız. Azerbaycan'da başarılı olup, ülkemizi gururlandırmayı çok istiyoruz” dedi.

2017 Avrupa Şampiyonası Finalleri

Azerbaycan ve Gürcistan'ın ortaklaşa ev sahipliğini üstlendiği ve 22 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde 16 takım bulunuyor. C Grubu'nda yer alan Milli Takımımız, Rusya, Bulgaristan ve Ukrayna milli takımlarıyla mücadele edecek. Milli Takımımız grup müsabakalarını Bakü'de oynayacak.

AVRUPA ŞAMPİYONASI FİNAL 2017

22 Eylül – 1 Ekim 2017

Azerbaycan: Bakü, Ganja Göygöl | Gürcistan: Tiflis

A GRUBU (Bakü): Azerbaycan, Almanya, Macaristan, Polonya

B GRUBU (Tiflis): Belarus, Hırvatistan, Gürcistan, İtalya

C GRUBU (Bakü): Rusya, Bulgaristan, Türkiye, Ukrayna

D GRUBU (Ganja): Çekya, Belçika, Hollanda, Sırbistan

Grup müsabaka programımız şu şekilde;

23 Eylül 2017 | 19.30 | Türkiye-Rusya

24 Eylül 2017 | 14.30 | Bulgaristan-Türkiye

25 Eylül 2017 | 19.30 | Türkiye-Ukrayna

Not: Maçların başlama saatleri, Türkiye saatine göredir.