SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi kuraları çekiliyor! Şans Beşiktaş ile olsun!

Avrupa futbolunun dev organizasyonunda grup kuraları bugün çekilecek. 3. torbadan katılan siyah-beyazlılar, yedinci macerasında ilk kez tur atlamak için dişine göre takımlar bekliyor. Kura çekimi 19:00'da Monaco'da gerçekleşecek.

Güncellenme: 07:32, 24/08/2017
Şampiyonlar Ligi kuraları çekiliyor! Şans Beşiktaş ile olsun!

SÖZCÜ – DÜNYA futbolunun kulüpler bazında en prestijli organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi kuraları bugün çekilecek. Türkiye adına gruplarda yer alacak son şampiyon Beşiktaş'ın rakipleri de belli olacak. Monaco'da yapılacak kura çekimi 19.00'da başlayacak. Siyah-beyazlılar, yedinci kez katılacağı turnuvada üçüncü torbada yer alıyor. Bu da Beşiktaş'ın, UEFA takım puanı kendisininkinden daha düşük bir takımla eşleşeceği anlamına geliyor.

İLK MAÇLAR 12-13 EYLÜL’DE

Statü gereği Kara Kartal'ın grubu nispeten kolay ya da çok zor olabilir. Grup; Spartak Moskova, Porto ve Maribor'dan oluşabileceği gibi Real Madrid, Paris Saint-Germain ve Leipzig gibi de şekillenebilir. Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçlar 12-13 Eylül'de, kapanış mücadeleleri ise 5-6 Aralık'ta oynanacak. Gruplarında ilk iki takım arasında yer alan takımlar 2. tura çıkacak, üçüncü olan ekipler yoluna Avrupa Ligi'nden devam edecek.

1. TORBA

REAL MADRID

BAYERN MÜNIH

CHELSEA

JUVENTUS

BENFICA

MONACO

S.MOSKOVA

SHAKHTAR

2. TORBA

BARCELONA

ATL. MADRID

PARIS SG

B.DORTMUND

SEVILLA

MAN.CITY

PORTO

MAN. UNITED

3. TORBA

NAPOLI

TOTTENHAM

BASEL

OLYMPIAKOS

ANDERLECHT

LIVERPOOL

ROMA

BEŞİKTAŞ

4. TORBA

CELTIC

FEYENOORD

MARIBOR

LEIPZIG

SPORTING

KARABAĞ

CSKA

APOEL

Yayınlanma Tarihi:07:30,