SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın kombine planı tuttu!

Galatasaray, Sivasspor maçı öncesi kombine satışını artırmak için bir strateji uyguladı, biletleri bir gün öncesinden satışa çıkarma kararı aldı. Böylece iki günde 2 bin civarında kombine kart satışı gerçekleşti.

Güncellenme: 08:39, 24/08/2017
Galatasaray’ın kombine planı tuttu!

Galatasaray, Demir Grup Sivasspor maçı öncesinde stratejik bir plan yaptı, daha fazla kombine sattı.

Kayseri ile Osmanlı maçlarında gelen farklı galibiyetler ve transferlerin göz doldurması, taraftarın ilgisini yüksek seviye çıkarırken, kulüp de bu fırsatı kaçırmak istemedi. Sarı-kırmızılılar taraftarın ilgisinin ilk planda kombinelere olması için bilet satışını bilerek geciktirdi. Bu plan büyük ölçüde tuttu. Galatasaray, bu plan sayesinde 2 günde 2 bin civarında kombine bilet satışı gerçekleştirdi.

Kombine ve bilet satışlarıyla Türk Telekom Stadı'nda yarın 45 bin civarında taraftarın olması bekleniyor. Maç için belirlenen fiyatlar 40 ile 300 lira arasında değişiyor. Bu arada sarı-kırmızılı taraftarlar kendi aralarında örgütlenerek, ırkçı saldırıya uğrayan Gomis'e destek vermek için binlerce maske yaptırdı. Yaklaşık 20 bin kişinin Gomis maskesi takacağı belirtildi. Sarı-kırmızılıların ırkçılığa karşı bu protestosunun dünya çapında ses getirmesi bekleniyor.

Milliyet