SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın transferlerindeki şifre; ‘Karakter analizi’

Galatasaray transfer edeceği futbolculara karakter analizi uyguladı. Buna göre sınıfı geçenler geldi, Balotelli sırf bu yüzden liste dışında kaldı. Sarı-kırmızılılar bunu, “Başarı kadar önemli kriter” olarak görüyor.

Güncellenme: 08:30, 23/08/2017
Galatasaray’ın transferlerindeki şifre; ‘Karakter analizi’

Galatasaray sadece iyi oyuncular değil aynı zamanda karakterli futbolcular aldı. Gomis, Belhanda, Ndiaye, Fernando, Mariano, Feghouli ve Maicon'u alarak transfer şampiyonu olan sarı-kırmızılılar, aday oyunculara karakter analizi yaptığı ortaya çıktı.

Buna göre Tudor'un istediği, scout ekibinin önerdiği ve menajerler tarafından masaya getirilen isimlerin özel yaşantısından, antrenman performansına kadar tüm kişilik özelliklerinin incelendi, buna göre düğmeye basıldı.

Örneğin menajerler tarafından önerilen Balotelli'nin problemli bir oyuncu olmasından dolayı Tudor'un istemediği belirlendi.

Galatasaraylı yetkililerin yine kendilerine de önerilip Türkiye'ye transfer olan bazı futbolcuları da sırf karakterleriyle ilgili şüpheler nedeniyle kadrolarına katmadıkları bildirildi.

Florya'da yapılan değerlendirmelerde, “Biz sadece iyi futbolcular almadık. Aynı zamanda karakterli sporcuları kadromuza kattık. Galatasaray formasına ve armasına yakışan oyuncular aldık. Başarı kadar bu önemli bir kriter” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABER Galatasaray`ın Kwadwa Asamoah aşkı bitmiyor Galatasaray`ın Kwadwa Asamoah aşkı bitmiyor