SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Kwadwa Asamoah aşkı bitmiyor

Sezona fırtına gibi başlayan yenilenmiş kadronun son eksiği olarak gözüken Ganalı yıldız, sabırsızlık yaratıyor. Yönetim ise maaş ve bonservis maliyeti nedeniyle ince eleyip sık dokuyor.

Güncellenme: 07:28, 23/08/2017
Galatasaray’ın Kwadwa Asamoah aşkı bitmiyor

Mesut YILDIRIM – SÖZCÜ SKOR / Sarı kırmızılıların kale dışında neredeyse her bölgeye transfer yaptığı yaz döneminin ‘çileği' Kwadwo Asamoah olacak gibi. Beş sezondur Juventus forması giyen Ganalı futbolcunun transferini hem teknik heyet hem de taraftarlar çok istiyor.

Sarı-kırmızılı futbolseverler, Asamoah'ın Twitter hesabına binlerce mesaj atarken İgor Tudor da yürütülen görüşmeleri yakından takip ediyor. Bu ilgiye yöneticiler de karşılıksız değil.

Mariano'nun sağ bekte yarattığı etkiyi Asamoah ile sol bekte de görmek isteyen Galatasaraylı idareciler, futbolcu ve Juventus ile temaslarını  sürdürüyor.

İLGİLİ HABER Galatasaray`a Carole için transfer teklifi! Galatasaray`a Carole için transfer teklifi!

Buradaki tek sorun ise mali endişeler. Yönetim, kadroda düşünülmeyen futbolcuların bir an önce satılmasını ve UEFA'ya verilecek 60 milyon Euro'luk maaş üst sınırının tutturulmasını amaçlıyor. Bu nedenle Beşiktaş'la dirsek temasındaki Selçuk İnan ve Benfica'yla transfer görüşmeleri yapan Sinan Gümüş'ten gelecek iyi haberler bekleniyor.

Selçuk'un 3 milyon Euro'yu bulan maaşının Asamoah'a verilmesi, Sinan'dan gelecek 4 milyon Euro dolayındaki bonservisin de Juve'ye aktarılması planlanıyor.