SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Persie çıldırttı! Forma Soldado’nun…

Hollandalı, 11’de başladığı Trabzon maçında 45 dakika sahada kaldı, 7 kez topa değdi, 7 ikili mücadele, 5 hava topu kaybetti. Formu dibe vuran RvP, formayı Soldado’ya kaptırdı.

Güncellenme: 07:53, 22/08/2017
Van Persie çıldırttı! Forma Soldado’nun…

Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana hayal kırıklığı yaşatan Robin van Persie için yeni sezonda da değişen bir şey yok. Aykut Kocaman, Hollandalı yıldızı kazanmak için uğraşıyor ama tecrübeli forvetin sahadaki hali tam anlamıyla içler acısıydı. 34 yaşındaki oyuncu, Trabzonspor maçında 11'de sahaya çıktı ancak hocası ona 45 dakika tahammül edebildi. 45 dakikalık bölümde sadece 7 kez topa dokunabilen Van Persie, 5 pas denemesinde bulundu. Van Persie'nin çektiği tek şut isabetsiz olurken, girdiği 7 ikili mücadeleyi ve 5 hava topu mücadelesini kaybetti.

Çok daha etkili oldu

RvP, Aykut Kocaman'ın verdiği bu son şansı da iyi kullanamadı. Vardar maçından itibaren forvette ilk tercih Roberto Soldado olacak. İspanyol futbolcu, Trabzon karşısında süre aldığı 28 dakikada Van Persie'den çok daha etkili bir futbol sergiledi. Girdiği 5 ikili mücadelenin tamamını kazandı, 18 kez topla buluştu. Bir de pozisyona giren Soldado'nun kafa vuruşu dışarı çıktı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`den Oumar Niasse hamlesi Fenerbahçe`den Oumar Niasse hamlesi