SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan ve Persie’ye rağmen!

21 Ağustos 2017

Aynı felsefeyle oynayan Aykut Kocaman-Ersun Yanal ikilisinin taktik savaşında ilk dakikalarda bordo-mavili kurgu daha ağır bastı. Defansı önde kuran, Fenerbahçe'nin stoperlerini bunaltan Trabzonsporlular beşinci dakikada da Burak'la öne geçti. Klasik Yanal anlayışı da maçın son düdüğüne kadar sürdü: Sert futbolla rakibi yıldırırken, hızlı atağa kalkmaya çalışan ve sarı lacivert stoperlerin arkasına adam kaçıran Trabzonspor…

Yusuf, Pereira, Olcay zaman zaman Okay, Fenerbahçeli Skrtel ve Roman'ın boşluklarını iyi değerlendirdi. Ancak gol bölgesinde Burak sakatlandıktan sonra N'Doye bütün planları bozdu ve ataklar ağır santrforlar eridi. Sarı-lacivert kurguda ise sorun orta sahada Mehmet Topal-Souza ikilisindeydi. İki isim de oyun kurmaktan aciz hatta susmayan taraftarı isyan ettiren çift ön liberoydu. Neyse ki… Fenerbahçe'nin bu sezon yeni transferi Alper Potuk faktörü ön plana çıktı ilk yarının son dakikalarında. Van Persie'nin “Ben artık emekli oldum. Futbol beni bıraktı” çığlığına sahanın her yerini dolaşarak yanıt verdi ve golü de buldu.

Seyirciyi de ikiye böldü

İkinci yarıda Aykut Hoca, Persie'nin yerine Giuliano'yla başladı ve şaşırtıcı bir şekilde ‘Santrafora gerek yok' dedi. Bu dakikadan sonra da oyunu 4-6-0'la Trabzon sahasına yıkmak isterken yine Volkan Demirel sahneye çıktı. Kapattığı köşeden Olcay'ın şutuna ‘geç' diyen Volkan'a rağmen (Artık seyirciyi de ikiyi böldü) Fenerbahçe oyunda kalmaya çalıştı. Yine bir hamleyle Kocaman bu kez daha önce yapması gereken santrforlu oyuna döndü ve Soldado'yu oyuna sürdü. Oyunu kanatlara yayamayan, gol pozisyonu üretemeyen Fenerbahçe'nin zamana ihtiyacı olduğu yine görüldü. Trabzonspor ise “Bu sene ben de varım” dedi.

Son söz: Aykut Kocaman'ın artık ilk 11'ini belirlemesi gerekiyor. Bu kafa karışıklığıyla kredisi erken biter.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek