SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konak Belediyespor Avrupa arenasında

Kadınlar Futbol 1. Ligi'ne damga vuran ve beş sezondur üst üste, şampiyonluğu kimseye bırakmayan Konak Belediyespor, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu'nda yarın Gürcistan temsilcisi Martve ile karşılaşacak.

Güncellenme: 12:15, 21/08/2017
Konak Belediyespor Avrupa arenasında

Kadınlar Futbol 1. Ligi’nde üst üste beşinci kez şampiyonluk ipini göğüsleyen Konak Belediyespor, yarın Şampiyonlar Ligi ön eleme grubunda ilk maçına çıkacak.

Mavi-beyazlılar, Gürcistan’da gerçekleşen grup elemelerindeki ilk maçta ev sahibi Martve takımı ile karşı karşıya gelecek. Mikheil Meskhi-2 Sahası’ndaki müsabakanın başlama düdüğü saat 16.00’da çalacak. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kızların başarılı sonuçlar alacağına inandığını belirterek, “Konak ve İzmir’in kadınlarının gücünü, kadınların Türkiye’yi her alanda olduğu gibi futbolda da en iyi şekilde temsil ettiğini göstermek istiyoruz. Üst üste beşinci kez şampiyon olduk. Bu başarı önemli bir başarıdır ve bu başarının devamının gelmesini istiyoruz. Bu kez Avrupa’da güzel sonuçlar alarak ülkemize moral sağlayacağız” dedi. İLGİLİ HABER Ferhat Akbaş`ın çalıştırdığı Japonya voleybolda namağlup Asya şampiyonu oldu Ferhat Akbaş`ın çalıştırdığı Japonya voleybolda namağlup Asya şampiyonu oldu

Kulüp Başkanı Zeki Günen’de gruptan çıkıp son 32 turuna kalacaklarını söyledi. Üst üste kazanılan 5 şampiyonluğun bu yıl uğur getireceğine inandığını dile getiren Günen, “Avrupa’da ülkemizi gururla temsil edeceğiz. Beş yıldır kaybetmediğimiz şampiyonluğumuzu Avrupa’da taçlandırmak istiyoruz. Çok iyi bir hazırlık süreci geçirdik. Başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi. Teknik Direktör Ali Alanç da kadroya yeni katılan isimlerin kısa sürede takıma adapte olduğunu söyledi. Alanç, “Bu yıl gruplardan çıkıp ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Takım olarak başarıya kilitlenmiş durumdayız” dedi.

Konak Belediyespor gruptaki diğer maçlarda 25 Ağustos Cuma günü Slovakya’nın Partizan Bordajov, 28 Ağustos Pazartesi ise Litvanya’nın Gintra takımı ile karşılaşacak. Grubu lider bitiren ekip tur atlayacak. İLGİLİ HABER Muhsine Gezer`den bir altın madalya daha Muhsine Gezer`den bir altın madalya daha