SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ardından Kocaman sorular

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın Trabzonspor maçında yaptığı tercihler tartışma konusu oldu. Kaleci Volkan, Göztepe maçından sonra dün de hatalı gol yedi. Giuliano 11’de başlamadı, devre arasında girdi, sistem 4-6-0’a döndü. Forvet olmayınca hücum etkinliği azaldı.

Güncellenme: 10:51, 21/08/2017
Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ardından Kocaman sorular

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off ilk turunda toplam 11 milyon Euro değerindeki Makedon takımı Vardar'a 2-0 yenilirken Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın kadro ve sistem tercihleri tartışma konusu olmuştu. Bu maçtan 3 gün sonra aynı Fenerbahçe bu kez İstanbul'da, yıllardır büyük üstünlük sağladığı Trabzonspor karşısında camianın hiç beklemediği bir sonucu alırken, futboluyla da hayal kırıklığı yarattı. Kocaman'ın kadro seçimi ve sistem tercihi yine tartışma yarattı.

İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen: `Fenerbahçe`nin 3 santrforu var, defolu....` Rıdvan Dilmen: `Fenerbahçe`nin 3 santrforu var, defolu....`

Göztepe maçında yediği hatalı golle tartışılan Volkan, Kameni'den eldivenleri yine devraldı ama Olcay'ın golünde yine hatalıydı, topu içeri tokatladı. Maça çift ön libero ile başlayan, forvette de Van Persie'yi sahaya süren Kocaman, devre arasında beklenmedik bir hamleyle 4-6-0'a döndü ve Hollandalı'nın yerine Giuliano'yu soktu. Brezilyalının maça niye 11'de başlamadığı tartışılırken skor 2-1 olduktan sonra Neustadter'in yerine 62'de Soldado girdi ve sistem yine 4-2-3-1'e döndü, Vardar maçında takımını yakan Topal, stopere geçti.