SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya ve Avrupa şampiyonu vücut geliştirmeci ve powerlifter Andrey Drachev, sokak kavgasında öldürüldü

Rusya'nın Habarovsk kentinde korkunç bir cinayet yaşandı. 32 yaşındaki Rus dünya ve Avrupa şampiyonu powerlifter Andrey Drachev sokak ortasında dövülerek öldürüldü. Çeşitli haber kaynakları Drachev'i öldüren kişinin Anar Ziranov adlı bir MMA dövüşçüsü olduğunu ifade ederken Ziranov polis tarafından her yerde aranıyor.

Güncellenme: 18:38, 21/08/2017
Dünya ve Avrupa şampiyonu vücut geliştirmeci ve powerlifter Andrey Drachev, sokak kavgasında öldürüldü

32 yaşındaki Rus vücut geliştirme sporcusu ve powerlifter Andrey Drachev, sokak kavgasında bir kişi tarafından dövülerek öldürüldü. Olay, Rusya’nın uzak doğusunda yer alan Habarovsk şehrinde gerçekleşirken Drachev’in hayatını kaybetmesine neden olan kavganın görüntüleri internette yayıldı.

Drachev’le kavga eden ve döner tekme ile şampiyon sporcuyu devirdikten sonra yerde hareketsiz yatan Drachev’in başına peş peşe yumruklar vuran kişinin ise Azerbaycanlı MMA dövüşçüsü Anar Ziranov olduğu ifade ediliyor. Polis her yerde 27 yaşındaki dövüşçü Ziranov’u arıyor. Sputnik Azerbaycan ve Russia Today’in haberlerine göre ise Anar Ziranov ismiyle bilinen şahsın gerçek adı Anar Allakhveranov (tr. Anar Allahverenoğlu).

A post shared by Анар (@anar4911) on

Olay yerinde bilincini yitiren ve daha sonra kaldırıldığı hastanede ağır beyin hasarı nedeniyle yaşamını yitiren sporcunun dövülerek öldürüldüğü yere ise hayranları akın etti. Drachev’in sevenleri o alana çiçekler bıraktı.