SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mircea Lucescu Tolgay Arslan’a hayran kaldı

Ay-Yıldızlılar’ın teknik patronu Mircea Lucescu, performansından etkilendiği Beşiktaşlı futbolcu Tolgay Arslan'ın durumunu yardımcısı Tayfur Havutçu’ya sordu. Alman vatandaşı olan Tolgay Arslan’ın sorunu, Lucescu’yu üzdü.

Güncellenme: 09:54, 20/08/2017
Mircea Lucescu Tolgay Arslan’a hayran kaldı

Beşiktaş’ın Kasımpaşa ile yaptığı maçta Tolgay Arslan, ortaya koyduğu futbolla A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'yu kendisine hayran bıraktı. SÖZCÜ’den Ali Aydın’ın haberine göre karşılaşmayı yardımcısı Tayfur Havutçu ile birlikte izleyen Rumen hoca, “Kim bu 18 numara?” diyerek bilgi aldı. Havutçu “Tolgay, Türk vatandaşı ama hem Türkiye hem Almanya U21'de oynadığı için şu an A Milli Takım'da oynatamıyoruz. Türkiye'de oynamak için FIFA'ya başvurdu. Sonuç alınamayınca CAS'a gidildi” dedi.

İLGİLİ HABER Başbakan Binali Yıldırım`dan Konyaspor açıklaması Başbakan Binali Yıldırım`dan Konyaspor açıklaması

Tolgay için Havutçu'dan aldığı bilgilere üzülen Lucescu “Türk Milli Takımı'nda oynaması gerekiyor” diyerek, Terim döneminde başlatılan sürecin devam etmesini istedi. Milliler'in hocası Beşiktaş'tan ayrıca Oğuzhan Özyakup, Caner Erkin ve Cenk Tosun'un performanslarından memnun kaldı. Yaklaşan eleme sınavları öncesi Süper Lig maçlarını takibini sürdüren Lucescu, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “Elemelerde iyi sonuçlar almak istiyoruz ve bunu başaracak potansiyelimiz var” değerlendirmesini yaptı.

İLGİLİ HABER Şenol Güneş`ten `Çay molası` önerisi! Şenol Güneş`ten `Çay molası` önerisi!

Lucescu, çalışmaları hakkında bilgi verirken “Hemen hemen her maça gidiyorum. Hocalarla görüşüyoruz. Amacımız Türk Milli Takımı'nı layık olduğu yere taşımak. Layık olduğu yer de Dünya Kupası finallerine gitmektir. En iyi kadroyu kurup gruptan çıkmak için vargücümüzle çalışacağız. Her şey bizim elimizde. Maçları kazandığımızda zaten şampiyonaya gideriz. Ama bazı maçlar stratejik gelişir. O yüzden dikkatli olacağız” yorumunda bulundu.