SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstekli, başarıya aç, yepyeni bir kadro ile sezona fırtına gibi başladılar. Güçlü rakiplerine rağmen şampiyonluğun en büyük adaylarından Galatasaray… Sahasındaki fırtınadan sonra deplasman performansı da merak ediliyordu. İlk yarıda Osmanlı'ya kendi yarı sahasında top göstermedi. Hücumdaki kaliteli organizasyonlar, iyi ve dikine oynanan futbolcularla izleyicilere keyif verdi.

4-2-3-1'E DEVAM

Tudor, bugüne kadar birçok taktik denemesine rağmen yeni transferlerin özellikleri 4-2-3-1 taktiğine daha uygundu. Kanatları etkili kullanmak istemesine karşın ilk iki maçta olduğu gibi Galatasaray'ın hücum organizasyonları ve goller göbekten ya da duran toplardan geldi.

Tudor'un bir B Planı olmalı;

1- Galatasaray her iki bekinden Gomis'e top taşımasını istiyor. Forvetlere Mariano ve Linnes'in çok büyük katkılar sağlamayamadığı görüldü. Mariano'nun top kullanma özelliği hiç yok; oyun kuramıyor. Linnes de 3. bölgede etkili olamıyor.

2- Belhanda, Rodriguez ve Gomis arasında iletişim ve uyum henüz istenilen düzeyde değil. Çıktığı zaman çok daha etkili çok pozisyon bulan ve üreten Galatasaray izleyeceksiniz.

3- Şuana kadar başarının en büyük sebebi Gomis'in ceza sahasında topla buluştuğu an ve bitirici özelliği. Attığı goller ile takımın galibiyetin mimarı oluyor. Ancak rakipler ilerleyen haftalarda Gomis için ekstra önlemler almaya başlarlarsa Tudor'un gol için alternatif bir planı var mı?

4- Belhanda, Rodriguez'in ofansif olarak ceza sahasındaki etkinliğini ve skor üretmesindeki becerilerini henüz göremedik. İleriki müsabakalarda Galatasaray'a büyük sıkıntılar yaşatabilir.

Galatasaray'ın kadro yapısı olarak yetenekli ve yaratıcı oyuncuları, Osmanlısporlu futbolcuların kat kat üzerinde… Bu kadro Beşiktaş'ı şampiyonlukta çok zorlayabilir. Ama hala eksikleri var. Duran toplar hala Galatasaray'ın zaafı gözüküyor. Özellikle takımda lider oyuncu olmayışı Selçuk'un yokluğunu hissettirmekte……

Yayınlanma Tarihi:09:10,