SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol yüzücüden Budapeşte’de anma protestosu

Budapeşte'de düzenlenen Veteranlar Dünya Şampiyonası Yüzme Yarışları'nda, Barcelona'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anılmaması, İspanyol bir yüzücü tarafından protesto edildi.

Güncellenme: 18:38, 20/08/2017

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / Budapeşte’de veteranlar arasında düzenlenen dünya şampiyonası yüzme yarışlarında, Barcelona’da yaşanan terör saldırısını anma talebi reddedilince İspanyol yüzücüden şok bir protesto geldi.

Geçtiğimiz günlerde Barcelona’da yaşanan terör saldırısında 14 kişi hayatını kaybetmiş ve 100 kişi yaralanmıştı.

Spor dünyasında neredeyse her mücadele öncesinde bu saldırı için saygı duruşunda bulunulurken Budapeşte’deki Dünya Veteranlar Şampiyonası’nda aynı duyarlılık sergilenmedi.

Uluslararası Yüzme Federasyonu’na 200 metre yarışı öncesi saygı duruşu yapılması talebinde bulunan İspanyol yüzücü Fernando Alverez, olumsuz bir yanıt aldı.

Bunun üzerine yarışın başladığı sırada bütün yüzücüler havuza atlarken Fernando Alvarez olduğu yerde durarak Barcelona’da katledilen kişileri andı.

Yarış sonrası açıklama yapan Alvarez, “Sessiz kaldım. Dünyadaki bütün altın madalyaları kazanmış kadar iyi hissettim” ifadelerini kullandı.