SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futboluna çözüm önerisi

19 Ağustos 2017

Türk futbolunun ‘yegâne' yerli ön liberosu Mehmet Topal'ın bir gol ve bir asistle damgasını vurduğu Vardar faciası, Şampiyonlar Ligi yolcusu Başakşehir'in UEFA ligine göz kırpması, A Milli Takım'ın çiçeği burnunda hocası Lucescu'nun “Ligde Türk futbolcu oynatmıyorlar ki ben kimi izleyeceğim” şeklindeki haklı isyanı derken futbolumuz adına kapkara bir haftayı daha geride bıraktık.

Galatasaray zaten havlu atmıştı. Yani bu işler böyle giderse, Türk takımları maalesef Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için bir yıl önceden ön eleme oynamaya başlayacak gibi.

Durum hiç de iç açıcı değil. Çok acil Murat Fındık'lara ihtiyaç var. O kim mi? İşte hikâyesi: Adı Şevval Ayaz. 17 yaşında. 5 yıl önce beden eğitimi öğretmeninin teşvikiyle koşmaya başladı. O günden bu yana da koşmaya devam ediyor. Aldığı madalyaların sayısını bile hatırlamıyor.

Sadece bu yılın ilk  ayında koştuğu 40 yarıştan 35'inde altın madalya kazandı. Türkiye'yi uluslararası alanda temsil ederek, gümüş ve bronz madalyalar dışında üç kez dünya şampiyonu olarak Türkiye'nin gururu oldu.

Şevval bu yıl, Belarus, Ukrayna, İtalya, Fransa ve Kenya'da yapılan uluslararası yarışlarda Türkiye'yi temsil etti. 5 yıla üç dünya şampiyonluğu, 102 madalya sığdırdı. Yani Şevval, yaşının 6 katı madalyanın sahibi oldu.

Hedefinde 2020 Tokyo'da şampiyon olmak var. İnşallah başaracak… İşte Şevval'in o öğretmeninin ismi Murat Fındık. Ne diyelim; yüce Rabbim Türk futboluna da Murat Fındık'lardan bol bol versin…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek