SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Türkiye’den ebenin doğurduğu 4 kişi yok

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Kasımpaşa karşısında yaşadığı puan kaybını değerlendirdi. Dilmen ayrıca yabancı oyuncuların fazlalığını eleştirdi

Güncellenme: 11:26, 19/08/2017
Rıdvan Dilmen: Türkiye’den ebenin doğurduğu 4 kişi yok

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’ın Kasımpaşa karşısında yaşadığı puan kaybını değerlendirdi. Dilmen yerli oyuncuların azlığına dikkat çekti.

İşte o sözler;

“Beşiktaş’tan değil de Kasımpaşa’dan gidelim. Ben Kasımpaşa’yı çok beğendim. Bu Kasımpaşa herkesi her yerde yenebilir. Yabancı oyuncuları iyi çıkmış.”

“(Sahadaki Türk oyuncuların azlığı) Zıvanadan çıktı artık. Bu kadar olmaz. Bizim Türkiye’den ebenin doğurduğu 4 kişi yok. Bu toprakların doğurduğu Caner vardı Edremit doğumlu.”

İLGİLİ HABER Kasımpaşa 2-2 Beşiktaş | Spor Toto Süper Lig 2. Hafta Kasımpaşa 2-2 Beşiktaş | Spor Toto Süper Lig 2. Hafta

“ÇOK SİNİR OLMAYA BAŞLADIM”

“Trezeguet farklı bir oyuncu. Ben Kemal Özdeş’i çok beğeniyorum. Quaresma’nın yaptığı davranışlar olay oluyor. Adem’in çıkışı da bir olay. Çok sinir olmaya başladım bu olaylara. Kasımpaşa’nın takım kaptanısın, arkadaşına örnek olacaksın. Quaresma için de aynı şey geçerli.”

“Beşiktaş skor avantajı yakaladıktan sonra Medel’i oyuna alarak dengeyi sağlamak istedi. Tosic ile Pepe henüz uyum sağlamadılar. Birisi önde iken diğeri arkada kalıyor. Beklediğimiz topla çıkışları hiç görmedim. Topla Pique gibi çıkan bir oyuncu değil Pepe.”

“LENS 11’E ZOR GİRER”

“Talisca top Beşiktaş’ta iken iyi bir futbolcu. Top rakipteyken Beşiktaş 10 kişi. Atiba’nın olmaması da bir handikaptı. Cenk bildiğmiz gibi her an her şeyi yapabilir. Negredo hazır değil. Lens iyi olmayan Beşiktaş’ın bile çok gerisinde. Lens bu takımda zor ilk 11 oyuncusu olur.”

“RÜŞTÜ’NÜN SÖYLEDİĞİ ÇOK DEĞERLİ”

“Kasımpaşa’nın attığı 2. gol ofsayt olabilir. Kasımpaşalı oyuncu 20-30 cm önde gibi geldi. Talisca’nın pozisyonu kırmızıydı. Veysel’in tepkisinden öyle gözüküyor. Orta hakem de gördü, durdurdu oyunu. Beşiktaş gibi bir takımın sağ ön oyuncusu sezonda 7-8 atmalı. Beşiktaş taraftarı Fabri’yi çok sempatik buluyor, iyi olsun istiyorlar. Çok arkadaşım var, kafalarında bir güvensizlik var. Bir Lyon maçı, bugün çıkarabilir miydi? Çok sert vurmadı oyuncu, top falsolu gitti. Rakibe çarpmış olabilir top… ”

“Rüştü Reçber’in söylediği çok değerli elbette. Yanlış pozisyon aldığını söyledi Fabri’nin. Bana göre hakem yorumcusu ve futbol yorumcusunun yanı sıra kaleci yorumcusu da olmalı.”

Yayınlanma Tarihi:08:55,