SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İçişleri Bakanlığı’ndan Avrupa maçlarına yakın takip 

İçişleri Bakanlığı, futbolda şiddetin önlenmesi için harekete geçti. Avrupa'daki maçları yakın takibe alacak olan bakanlık, görevlendireceği bir heyetle Avrupa derbilerinde alınan güvenlik önlemlerini yerinde görecek. Heyet, ilk olarak dünyanın en önemli derbileri arasında gösterilen Glasgow Rangers-Celtic maçını inceleyecek.  

Güncellenme: 16:37, 19/08/2017
İçişleri Bakanlığı’ndan Avrupa maçlarına yakın takip 

Beşiktaş ile Atiker-Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa maçı sırasında yaşanan olayalar sonrasında ‘Sporda Güvenlik Toplantısı’ yapılmış; İçişleri Bakanlığı da müsabakaların risk analizlerinin yapılması, riskli maçlarda güvenlik önemlerinin artırılması, yüz taraması, parmak izi ve sosyal medya hesaplarından provokasyonların önlenmesi şeklinde futbol maçlarında  uygulanacak biri dizi güvenlik önlemlerini açıklamıştı.

İLGİLİ HABER İzmir`de Göztepe isyanı! İzmir`de Göztepe isyanı!

Bakanlık, ayrıca spor müsabakalarında uygulanacak güvenlik tedbirleriyle ilgili Avrupa’da yapılacak maçları da yakın takibe alacak. Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Başkanlığı’nda oluşturulan bir heyet, Avrupa ülkelerinde yapılacak olan maçları inceleyecek. Heyet, maçlarda  alınan güvenlik önlemlerini, kalabalık yönetimini, kolluk kuvvetlerinin taraftar grupları arasında çıkan olaylara müdahalesini ve maç bitiminde stadın güvenli şekilde boşaltılması gibi tedbirleri yerinde inceleyecek.

İLGİLİ HABER Olaylı Süper Kupa maçı sonrası Passolig`den yeni karar Olaylı Süper Kupa maçı sonrası Passolig`den yeni karar

İLK DURAK İSKOÇYA

Özellikle Avrupa’daki büyük derbileri inceleyecek olan heyet, bu kapsamda ilk olarak  21-25 Eylül tarihlerinde İskoçya’ya gidecek. Dünyanın en önde gelen derbileri arasında gösterilen, 23 Eylül tarihli Glasgow Rangers-Celtic futbol maçını izleyecek olan heyet; maç öncesinde, esnasında ve sonrasında alınan güvenlik önlemlerini görerek, yabancı görevlilerden bilgi alacak.

Yayınlanma Tarihi:16:36,