SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başbakan Binali Yıldırım’dan Konyaspor açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Konya'da bir açılışta yaptığı konuşmada Atiker Konyaspor ve Beşiktaş arasında oynanan Süper Kupa maçına ve maçın ardından Konyaspor'a verilen cezaya da değindi. Yıldırım, "Konyaspor'a verilen cezanın en hafif şekilde atlatılması için gereken gayreti göstereceğim" dedi.

Güncellenme: 22:52, 19/08/2017
Başbakan Binali Yıldırım’dan Konyaspor açıklaması

Beşiktaş ve Atiker Konyaspor’u bir araya getiren olaylı Turkcell Süper Kupa mücadelesinin yankıları sürüyor. Konya’da temel atma törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, konuşması sırasında Süper Kupa maçında yaşananlara da değindi. Yıldırım, “Konyaspor’a verilen cezanın en hafif şekilde atlatılması için gereken gayreti göstereceğim” ifadelerini kullandı.

Samsun’da Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda Beşiktaş ve Konyaspor’un karşı karşıya geldiği maça taraftar olayları damga vurmuş, Konyaspor tribününden bir holigan sahaya bıçak fırlatmış, maçın bitiş düdüğünün ardından da çok sayıda holigan sahaya girmişti. Yaşanan olaylar nedeniyle PFDK, Konyaspor’a 5 maç, Beşiktaş’a ise 1 maç seyircisiz oynama cezası vermişti.

İLGİLİ HABER İçişleri Bakanlığı`ndan Avrupa maçlarına yakın takip İçişleri Bakanlığı`ndan Avrupa maçlarına yakın takip

Davutoğlu: ‘Cezayı haksız buluyorum’

AKP Konya Milletvekili ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu da törendeki konuşmasında, verilen cezanın UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek Konyaspor'u psikolojik bir darbeye muhatap kıldığını söyledi. Davutoğlu cezayı eleştirerek, “Sadece Türkiye değil Avrupa'da da bizi temsil eden Konyaspor'a teşekkürü borç biliyorum. Tam da Konyaspor Avrupa sahalarına çıkmaya hazırlanırken al bayrağı oralarda temsil etmeye hazırlanırken verilen cezayı da haksız bulduğumuzu ifade etmek isterim. Böyle bir şehri, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmeye hazırlanan bir kulübü manevi olarak bu derece psikolojik bir darbeye muhatap kılmak doğru olmadı, yakışmadı. Konya'ya hiç yakışmıyor. Konya çok daha iyisini hak ediyor. İnşallah Konyaspor bu cezayı verenlere en iyi cevabı sahada verecek” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:48,