SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıza Çalımbay: ‘Yıllardır canım yanıyor!’

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Akhisar Belediyespor maçında sakat futbolcuların fazla olmasının dezavantaj olduğunu belirterek, "Bu maç göründüğü kadar kolay değil. Kazanmamız için uğraşmamız gereken bir maç. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Güncellenme: 14:07, 17/08/2017
Rıza Çalımbay: ‘Yıllardır canım yanıyor!’

Atilla Konuk Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Rıza Çalımbay, ligin ilk maçında Beşiktaş ile oynadıklarını hatırlatarak, şampiyon takıma karşı ilk maçta ikinci yarı iyi futbol oynadıklarına değinen Çalımbay, maçın seyircisiz oynanmasının kendileri açısından dezavantaj olduğunu söyledi. İlk yarıda oynadıkları temposuz futboldan memnun olmadığını anlatan Rıza Çalımbay, takımda sakat oyuncuların olmasının kendileri açısından de üzücü olduğunu dile getirdi. Milli maç arasından sonraki Galatasaray karşılaşmasında takımın tamamen hazır olacağına dikkati çeken Çalımbay, eksik futbolcularına rağmen Akhisar Belediyespor maçını kazanmaları gerektiğini belirtti.

“HAKEM SONUCA ETKİ YAPAN HATALAR YAPTI”

Beşiktaş maçı hakemi Cüneyt Çakır’ın karşılaşmanın sonucu etkileyen hatalar yaptığını iddia eden Rıza Çalımbay, “Cüneyt Çakır gibi üst seviyeye gelen hakem penaltıyı nasıl verdi bilmiyorum. Bana göre yapmaması gerekiyor. Çok büyük bir hataydı. Böyle maçlarda daha dikkatli olması gerekiyordu. Yıllardır hakem arkadaşların bariz hatalarından canım yanıyor. Hakem arkadaşımızın yaptığı hatayı affetmem mümkün değil. Hata oldu bitti, gitti. Önemli olan bundan sonraki maçlar. Çok kritik maçlar oynayacağız” diye konuştu.

YÖNETİMİN DESTEĞİ

Rıza Çalımbay, geçen yıl başarılı bir sezon geçirdiklerini, bunda yönetimin desteğinin büyük olduğunu ifade etti. Çalımbay, yönetimin takımın yanında olmadığı zaman sıkıntılı günler yaşanabileceğini dile getirdi. Akhisar Belediyespor karşılaşmasının zor geçeceğini aktaran Çalımbay, “Bu maç göründüğü kadar kolay değil. Kazanmamız için uğraşmamız gereken bir maç. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Her takımın çok sayıda transfer yaptığını anlatan Çalımbay, ligin zor geçeceğine değindi. Başarılı olmak için iyi transfer yapmaları gerektiğini aktaran Çalımbay, yönetimden iki transfer istediğini söyledi.

BEŞİKTAŞ İLE ANTALYASPOR ARASINDAKİ TARTIŞMALAR

Beşiktaş ile Antalyaspor yöneticilerinin karşılaşma sonrası açıklamaları hakkında da konuşan Çalımbay, “Göreve geldiğimden beri Eto’o’nun olaylarıyla uğraşıyoruz. Gelmeden önce kadro dışıydı. Sonra transfer dönemleri falan. Beşiktaş ile Antalyaspor arasında böyle şeyler olmaması gerekiyor. İkisi de değerli kulüp. Beşiktaş kulübünde hayatım geçti. Antalyaspor iyi bir camia, böyle ufak tefek şeyler olur. Bunun bir an önce düzeleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

VİDEO HAKEM UYGULAMASI

Çalımbay, video hakem uygulaması hakkında soruya ise şöyle cevap verdi:

“Video hakem olsaydı Beşiktaş maçındaki ikinci gol olmazdı. Temas ve penaltı ile alakası olmadığı görülürdü. Sadece bizim değil, diğer takımların maçında da hakem yanlışları oldu. Video hakem sezon başı yapılsaydı bambaşka olurdu. Bu kadar basit hatalar olmaması gerekiyor. Video hakem uygulamasının hemen gelmesi lazım. Devre arası bile geç. Devre arasına kadar birçok takımın canı yanacak.”

Maç sonrası Cüneyt Çakır ile aralarında geçen diyaloğu da anlatan Rıza Çalımbay, “Senin bana şeyin mi var. Bunu bilerek mi yapıyorsun. Biz yenilebiliriz ama sen gözünün önündekini vermelisin, hakkın yok’ Ondan sonra ‘teknik direktör hakeme şunu bunu dedi’ deniyor. Dedirtmesinler o zaman. bizim karakterimizi herkes biliyor. Yarın bize öbür gün her takıma hatalar yapılıyor. Dikkat edeceksin ya da federasyon hızlı çalışacak, video hakem sistemi sezon başı koyacak. Bir an önce yapılması gerekiyor. Bana göre geç kaldı” diye konuştu.