SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya şampiyonasında güreşte hedef madalya yağmuru

Serbest, grekoromen ve kadınlarda 23 sporcumuz ter dökecek. Bir önceki şampiyonada 3’ü altın 6, son olimpiyatta da 1’i altın 5 madalya kazanmıştık

Güncellenme: 08:06, 17/08/2017
Dünya şampiyonasında güreşte hedef madalya yağmuru

Dünya Güreş Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takımların kadroları belli oldu. Fransa'nın başkenti Paris'te 21-26 Ağustos'ta düzenlenecek organizasyonda, erkekler serbest ve grekoromen ile kadınlarda 8'er sıklette madalya yarışı yapılacak.

Şampiyonaya 7'si kadın 23 sporcuyla katılacak Türkiye'nin kadınlar 69 kiloda güreşçisi olmayacak. Letonya'nın başkenti Riga'da geçen yıl düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda kadınlar 69 kiloda bronz madalya kazanan Buse Tosun, sakatlığı nedeniyle kafileye dahil edilmedi.

Dünya şampiyonalarında madalya kazanan ilk Türk  kadın güreşçi olan Elif  Jale Yeşilırmak da sakatlığı nedeniyle millileri yalnız bırakacak.

AYDIN UMUTLU KONUŞTU

Elif Jale'nin yokluğunda kadınlar 58 kiloda Türkiye'yi Ayşe Vatansever temsil edecek. Erkeklerde olimpiyat üçüncülüğü bulunan Cenk İldem, teknik ekibin kararı doğrultusunda kadroya alınmadı.

98 kilo güreşçimiz, Avrupa Şampiyonası'nda dereceye girememişti. Bu kiloda Türkiye adına Fatih Başköy mindere çıkacak. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, güreşte son dönemde önemli bir ivme yaşadıklarını belirterek, “Sporcularımız madalya rekoru kırmak için mindere çıkacaklar. Sporcular ve teknik ekiple takım ruhu yakaladık. Böyle giderse 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda bambaşka bir güreş takımı göreceğiz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:08:05,