SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’e veda eden Eskişehirspor, 2 sezondur TFF 1. Lig’de mücadelesine devam ediyor. Sportif başarısızlıkların yanında sezon başında görev başına gelen yeni yönetim, milyonlarca liralık borç içerisinde mücadelesini sürdürüyor.

Bu noktada şehrin ileri gelenlerinin Eskişehirspor’a destek vermemesi is, taraftarın tepkisini çekti. Üniversite Caddesi üzerinde toplanan taraftarlar, OHAL sebebiyle yürüyüş gerçekleştiremedi. Fakat bir açıklama yapan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, beklenilen desteğin yerine getirilmediği sürece kanunlar çerçevesinde eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.

Herkesi destek olmaya çağıran Başkan Diri, “Eskişehirspor’u sahipsiz sanmasınlar. Bizler her zaman buradayız. Gerekirse büyük protestolarımız olacak. Amacımız Eskişehirspor’a sahip çıkılsın. Başka bir isteğimiz yok. Umarım artık şehrimizin atanmışları, seçilmişleri, tüm büyükleri, iş adamları bu sese kulak verir ve Eskişehirspor’u sahipsiz bırakmaz. OHAL kanunlarına aykırı hareket etmek bizim gibi vatan evlatlarına da yakışmaz. Kanunlar bize müsaade ettiği sürece biz de yapabileceklerimizi yapacağız. Eskişehirspor taraftarı da kendisine yakışan şekilde desteğini istiyor. Şehrimiz çok medeni bir şehir. Onlar da bizim bu çağrımıza sessiz kalmazlar. Umarım istediğimizi verirler. Sonuçta biz şahsımıza değil, Eskişehirspor’a ve Eskişehir’e karşı bir şey istiyoruz. Bu şehir hepimizin ortak paydası, o yüzden herkesi destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

İLGİLİ HABER Eskişehirspor`da kale emin ellerde Eskişehirspor`da kale emin ellerde