SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

We love this game

15 Ağustos 2017

NE güzeldi, koşan, basan, takım olarak saldıran, takım olarak savunan, birbirine yardım eden, tribüne trip yapmayan, dikine oynayan, birlikte kavga eden, birlikte sevinen, Galatasaray gibi Galatasaray izledik. 2 senedir, bu takımın kadro mühendisliği yapılmalı, bu takımın misyonu bitti diye diye dilimizde tüy bitmişti. Sonunda Galatasaray yönetimi futbol takımı içinde yapılması gereken operasyonu yaptı. Bu operasyon için geç kalındı mı? Evet fazlasıyla geç kaldılar. Daha önce Galatasaray'da bu operasyon yapılmalıydı.

Yıllık maaşına zammı, arkadaşının ayağını kaydırmayı, takım içinde patronluk taslamayı, sevmedikleri teknik direktörleri yemeyi Galatasaray'ın başarısının önünde tutan futbolcular bu sene değil geçen sene takımdan gitmeli ya da ilk 11'in değil kulübenin gediklileri olmalıydılar. Heyecanı olan, aklında paradan çok futbol oynamak olan ve en önemlisi Galatasaray kalitesine yakışır bir geçmişe ve kaliteye sahip futbolcular kadroda yer almalıydı. Sonunda oldu. Ligin ilkmaçında Kayserispor karşısında yepyeni bir Galatasaray izledik.

Yeni Galatasaray eskisine göre gerçekten daha Galatasaraylı. Şansım olsa maç devam ederken, Selçuk İnan ve Yasin'e sormak isterdim kulübeden sahadaki yeni Galatasaray nasıl gözüküyor diye? Arkadaşlarının oynadıkları futbol alkış alırken kendilerinin neden protesto edilip eleştirildiklerini de anladıklarını düşünüyorum. Galatasaray yönetimi Feghouili'nin ardından Asamoah ya da onun kalitesinde bir sol bekle beraber Maicon'un yanına hızlı bir stoper alırsa Galatasaray'ı tutmak gerçekten zor olacaktır. Belki biraz iddialı olacak ama maliyeti çok yüksek olacaksa Arda Turan'ı geri getirmeye de bence gerek yok.

Tudor bu takımı bu seviyede tutar hatta bir çıta üste çıkartırsa ben dahil kendisini eleştiren herkes özür dilemekten mutluluk duyacaktır. Şimdi sıra saha içinde Galatasaray kalitesinde futbolcuların ortaya koyduğu güzel işlerin aynısının yönetim katında gerçekleşmesidir. Saha içindeki kalite, yönetim düzeyinde de hayata geçmelidir. Özlenen futbolla mutlu olan taraftarlar artık özlenen temsili de görmek istiyor. Sonuçta milyonlar dün geceyi tek cümle ile özetledi: “WE LOVE THİS GAME”

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek