SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünlü futbolcu Edgar Davids milyon dolarlık davayı kazandı

League of Legends oyununun şampiyonu Lucian'ın, efsane futbolcu Edgar Davids'in açtığı telif davasının ardından çalıntı olduğuna karar verildi.

Güncellenme: 11:40, 15/08/2017
Ünlü futbolcu Edgar Davids milyon dolarlık davayı kazandı

WebTekno’da yer alan habere göre League of Legends'ın en sevilen nişancıları arasında yer alan Lucian, hiç beklenmedik bir şekilde telif cezası yedi.

Lucian'ın kostümlerinden “Şimşek Santrafor Lucian” kostümünün kendisinin kopyası olduğunu iddia eden eski efsanevi futbolcu Edgar Davids, Riot Games'le açtığı davayı kazanarak büyük bir paranın da sahibi oldu.

Bugüne kadar Şimşek Santrafor Lucian kostümünden kazanılan paranın tespit edilmesinin ardından ona göre bir tazminat ücreti ödemesi yapmak zorunda kalacak Riot Games, Lucian'ın kostümünü Davids'den izin almamasına rağmen tıpkı onun gibi tasarlamış. Kostümün özellikle gözlük kısmının birebir Davids'ten özenildiği açıkça görünüyor.

İlerleyen günlerde Lucian kostümünün yaptığı tüm satışlara göre Riot Games'in ödeyeceği ücret de belli olacak. Riot Games henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı, ancak ilerleyen dönemlerde bir açıklama yapmaları bekleniyor.