SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gümbür gümbür

15 Ağustos 2017

SEZONUN ilk maçında Galatasaray, oynadığı futbolla adeta rakiplerine korku saldı. Oyuncuları maçın büyük bölümünde hırsla, fizik güçleri ile mücadele ederek sahanın her noktasında rakibine basıp, ikili, üçlü sıkıştırmalar yaptı. Galatasaraylı oyuncuların üst düzey teknik, taktik, varyasyon anlayışları, Kayserispor'un elini kolunu bağladı. Belhanda'nın çabukluğu, tekniği, Gomis'in fizik ve teknik gücü takdir edilecek nitelikteydi. Tolga'nın golüyle öne geçen Cimbom, yine bir duran toptan ağlarında meşin yuvarlağı görse de şoktan çabuk çıktı. Belhanda ve Gomis'in uyumları, Galatasaray'ı galibiyete taşıdı.

Düşünebiliyor musunuz, Linnes bile geldiğinden beri ilk defa mükemmele yakın oynadı. Mariano, harika bir sağ bek olduğunu ilk maçtan gösterdi. Fernando, Ndiaye orta alanda uyumluydu. Rodrigues bile bir başka oynamaya başlamış, geçen yıla göre çok daha iştahlı.

Galatasaray, takımı da ilk yarıda 3 net gol pozisyonu üretti, 3'ünde de golü buldu. Büyük takım olmanın anlamı budur işte. Dün gördük ki, Galatasaray gümbür gümbür geliyor. Sarı-kırmızılı ekip, taraftarıyla kesin barış sağladığı anda şampiyonluğun en büyük adayı olacaktır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek