SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray taraftarının ıslıkladığı Sinan Gümüş’ü Igor Tudor savundu

Galatasaray taraftarının ıslıklı protestoda bulunduğu Sinan Gümüş hakkında konuşan Igor Tudor, genç futbolcuya destek çıktı.

Güncellenme: 00:49, 15/08/2017
Galatasaray taraftarının ıslıkladığı Sinan Gümüş’ü Igor Tudor savundu

Sahasında Kayserispor’u 4-1 yenerek ligin ilk haftasında liderlik koltuğuna oturan Galatasaray’da, tüm takıma destek veren taraftarlar, genç futbolcu Sinan Gümüş’ü ıslıkla protesto etti. Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün takımdan ayrılmak istediğini söylediği Sinan Gümüş hem oyuna girerken hem de maç içinde topla buluştuğu anlarda taraftarın tepkisi ile karşılaştı. Maç sonunda beIN Sports’a konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, 23 yaşındaki futbolcuya sahip çıktı.

İLGİLİ HABER Galatasaray taraftarından Sinan Gümüş`e tepki! Galatasaray taraftarından Sinan Gümüş`e tepki!

Sinan Gümüş’ün yetenekli bir futbolcu olduğunu söyleyen Igor Tudor, “Sinan Gümüş genç, kaliteli bir oyuncu… Onun gibiler takımda olmalı… Her teknik adam böyle futbolculara sahip olmak ister. Taraftarların gösterdiği reaksiyonun yersiz olduğunu düşünüyorum” dedi.

İLGİLİ HABER Galatasaray Twitter hesabından büyük gaf! Galatasaray Twitter hesabından büyük gaf!

Faklı biten karşılaşma hakkında da konuşan Igor Tudor, oyundan memnun olduğunu belirterek, “Kafamdaki Galatasaray'a emin adımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu. Igor Tudor, şunları söyledi:

“Çok mutluyum oyuncularım adına. Doğru mantaliteyi ilk maçtan göstermek çok önemliydi. Çok yeni arkadaşımız var ve hem bizim hem taraftarın beklentileri yüksek. Ama iyi bir başlangıç yaptık. Geliştirilmesi gereken şeylerin de geliştirilerek devam edilmesi gerekiyor. Bu maçı geride bırakıp Osmanlıspor maçını düşünmeye başlamalıyız” dedi. Havanın çok sıcak olduğunu da söyleyen Tudor, “Bu nedenle 3 tişört değiştirdim. Biraz önceki açıklamada da yeni arkadaşlarımızı aramıza getirirken kalitelerinin yanı sıra karakterlerine de dikkat ettik. Kişilik ve karakter çok önemlidir ve bugün bunu gördük. Mutlaka zaman içinde daha iyiye gideceğiz. Çünkü bakıldığı zaman yeni katılan birçok arkadaşımız var. Belki beraber 10 antrenman bile yapılmadı. Her geçen hafta kafamdaki Galatasaray'a emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

İLGİLİ HABER Tolga Ciğerci golünü Selçuk İnan`a armağan etti Tolga Ciğerci golünü Selçuk İnan`a armağan etti

Teknik direktörlüğün zor bir görev olduğunu söyleyen Tudor, “Ben sadece işime odaklanıyorum. Kazanınca taraftarı mutlu edersiniz, kaybedince üzersiniz. Mesela 20 oyuncu var, kulüpte beraber çalışan insanlar var ama hoca olarak tek başınasınız. Burası Galatasaray. Bu tip büyük kulüplerde baskıların olması çok normal. Ama eğer baskıdan kastınız yazılanlar ve söylenenlerse bu beni ilgilendiren bir baskı değil. Bunu çok kez söyledim. Benim için en büyük baskı kendime uyguladığım baskı. Daha iyi antrenman yaptırabilmek için, oyuncularımı daha motive edebilmek bana baskı uygulayan konular. Soyunma odasını ve oynamayan oyuncuları iyi yönetebilmek baskıdır. Bunlar bana baskı oluşturabilecek unsurlar değil. Değiştirebileceğiniz tek şey kendi içinizdir. Türkçe bilmediğim için yazılanlara da hakim değilim. Bu nedenle böyle bir kolaylığım var” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:00:26,