SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cenk Ergün: Feghouli’nin sakatlığı var. Milli takım arasına kadar sahada olamayacak

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, sarı kırmızılı kulübün gündemindeki sorulara yanıt verirken yeni transfer Feghouli'nin sakatlığı olduğunu açıkladı.

Güncellenme: 09:40, 15/08/2017
Cenk Ergün: Feghouli’nin sakatlığı var. Milli takım arasına kadar sahada olamayacak

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, Kayserispor galibiyetinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ergün, şu açıklamalarda bulundu;

-İştahlı futbol çok önemli. Bu sezon taraftarlarımızı mutlu edecek olan bir takım için yola çıktık. Bugün de takımla birlikte coşacak bir hava oluştu. Gomis’in Belhanda’nın gol atması, Tolga’nın gol bulması çok önemliydi. Daha önce 34 final var dedik ve bugün kazandık. Hemen ayakların yere basması lazım. Haftaya Osmanlıspor maçı var. Ankara ve civarındaki taraftarlarımıza sesleniyorum. Onlar olmadan iştah olmuyor. İLGİLİ HABER Sofiane Feghouli`nin sözleşmesindeki `serbest kalabilir` maddesi Sofiane Feghouli`nin sözleşmesindeki `serbest kalabilir` maddesi

-Sizlerle eksikleri konuşuyorduk. Çok büyük başarılar kazanmış bir takımın sonuydu ve kan değişimi gerekiyordu. Gelen arkadaşları da titizlikle, uğraşarak, takıma uyacak arkadaşlardan seçtik. Güzel bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Golü atarken de, oynarken de takım mantığını gördük. Taraftar da bunu istiyor. Hep söylüyorum ayaklarımız yere basacak diye. Şu anda liderlik koltuğuna oturduk ve inşallah da inmeyiz.

“MİLLİ TAKIM ARASINA KADAR SAHADA OLAMAYACAK”

-Birçok isim var transferde. Söylenenler ve söylenmeyenler var. Bütçemiz dahilinde katkıda bulunmak istiyoruz. Aramızdan ayrılacak olan arkadaşlar da var. Feghouli de aramıza katıldı. West Ham kampından ufak bir sakatlıkla döndü. Milli takım arasına kadar sahada olamayacak gibi görünüyor. Bugün oynayan oynamayan herkese pozitif bakıyoruz. Burada en büyük destek taraftarımızdan olacaktır. Bizlere maddi manevi verecekleri destek çok önemli olacak. İLGİLİ HABER Levent Nazifoğlu Galatasaray yönetimini bombaladı! Levent Nazifoğlu Galatasaray yönetimini bombaladı!

-Transfer şampiyonu olmak önemli değil, önemli olan sezon sonunda şampiyon olmak. Bizden daha fazla transfer yapan takımlar da var. Geçen senenin kadrosundan neredeyse bir 11 gitti. Eski yönetici Levent Nazifoğlu’nun yorumunu cevaplayacak olan ben değilim.

-Umuyorum maçı izledikten sonra taraftarların Tudor hakkındaki düşüncesi değişmiştir. Kendisinin bu takımın kurulmasında önemli etkisi var. Biz kendisine güveniyoruz. Taraftarlarımız bizi desteklesinler. Sahadaki Galatasaray’ın hocasıdır ve futbolcular da yine Galatasaray’ın futbolcusudur. Biz yanlış yaparsak tabii ki protesto edeceklerdir ama ben sadece biraz daha sabırlı olmalarını diliyorum. İLGİLİ HABER Şansal Büyüka`dan Asamoah açıklaması! Transferi duyurdu... Şansal Büyüka`dan Asamoah açıklaması! Transferi duyurdu...

‘SİNAN GÜMÜŞ İÇİN BİR TEKLİF YOK’

-Sinan’ın gitmek istemesini belirtmesinin dışında bir gelişme yok. Şu anda ona talip olan kulüplerle ilgili bir gelişme de yok. Şu anda devam eden bir teklif yok.

-Feghouli çok önemli bir transferdi. Hepsinin perde arkasını transferler bittikten sonra konuşuruz. Sağlık ekibimiz onu iyileştirmek için çaba gösterecektir. Kendisinin katılımıyla takımımız güç kazanacaktır.