SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Başkanı Ali Ay’dan Delarge savunması

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Dzon Delarge'ın transferinde bir yanlışın bulunmadığını söyleyerek, "Bursaspor'u karıştırmak istiyorlar. İsteyene dekontları sözleşmeler ile birlikte gösterebiliriz" dedi. Başkan Ali Ay, transferde ise Hernani ve Twumasi için teklif yapıp beklediklerini dile getirdi.

Güncellenme: 00:11, 15/08/2017
Bursaspor Başkanı Ali Ay’dan Delarge savunması

Bursaspor Başkanı Ali Ay, kulüp televizyonunda bir programa katıldı. Avusturya’nın Admira Wacker Kulübü’nden kadroya dahil edilen Dzon Delarge için ödenen 400 bin Euro’ya dair usülsüzlük iddialarına cevap veren Başkan Ali Ay, “Biz her şeyi kanuni olarak yaptık. Avusturya kampında yönetici arkadaşlarımla birlikte Delarge’ın kulübü ile görüştük. 400 bin Euro karşılığında anlaştık. İlk taksiti olan 200 bin Euro’yu önümüzdeki ay ödeyeceğiz, isteyene dekontları, sözleşmeler ile birlikte gösterebiliriz. Bir yanlışlık varsa, ben kendi cebimden öderim, ancak bu iddiaları ortaya atanlar ödeyebilir mi? Çamur at izi kalsın düşüncesi var” dedi.

Şeffaflığın kendi döneminde ilk defa dillendirildiğine işaret eden Başkan Ali Ay, “Benim kulübe verdiğimin 8’de biri bu dedikleri para. Biz, Viyana’da Delarge’ın kulübüyle karşılıklı anlaştık. Bursaspor’u karıştırmak istiyorlar. Biz bugün varız, yarın yokuz. Bursaspor hepimizin, birlik ve beraberliği sağlamalıyız” diye konuştu. Bursa Büyükşehir Stadyumu’nun Alanyaspor ile oynanacak olan Süper Lig maçına hazır olacağını söyleyen Başkan Ay, hibrit çimin de maça hazırlandığını belirterek, yeşil beyazlı taraftarı da maça beklediklerini ifade etti.

VOLKAN ŞEN TRANSFERİ RAFA KALKTI

Transfer konusuna da değinen Başkan Ali Ay son zamanlarda gündemi meşgul eden eski Bursasporlu oyuncu Volkan Şen için, “Oyuncunun kendisi ve menajeriyle görüştük, şartlarda uyuşamadık. Şu an için bu transferi rafa kaldırdık” dedi. Delarge’ın ardından bir tane da kanat oyuncusu alacaklarını bildiren Başkan Ay, “Bir tane de sağ bek alacağız. Bursaspor’un menfaatlerini korumak birinci görevimiz. 10’a yakın futbolcumuz var satmayı düşündüğümüz. Teknik Direktörümüz Paul Le Guen ile bu sabah görüştük, transferde scout ekibimizle de birlikte hareket ediyoruz” açıklamasını yaptı.

TEKLİF YAPILDI BEKLENİYOR

Porto’dan Hernani Jorge Santos ve Astana Kulübü’nden Patrick Twumasi için tekliflerini yaptıklarını ve beklemeye geçtiklerini dile getiren Başkan Ali Ay, Norveç’in Viking Kulübü’nde forma giyen Samuel Adegbenro içinse, “Transferde belli bir noktaya geldik, parayı nakit istediler. Biz ise taksitli ödemek istedik. Bu iş olmayacak gibi, neticede mali olarak nakit akışında gerideyiz. Alternatif isimlerimiz de var. Bizim taraftarımızla birlikte evimizde yenemeyeceğimiz bir takım yok. Hocamız bir dünya markası. Eksiklerimizi tamamladıktan sonra, özellikle Milli maç arasının ardından Bursaspor çok güzel bir takım olacak” diye konuştu.