SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Feyzanur Akçay’a coşkulu karşılama

Antalya'da yapılan Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda şampiyon olan 12 yaşındaki Feyzanur Akçay, Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde davul-zurna eşliğinde törenle karşılandı.

Güncellenme: 18:20, 14/08/2017
Feyzanur Akçay’a coşkulu karşılama

Antalya’da yapılan Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda Feyzanur Akçay, çıktığı tüm müsabakaları kazanarak 57 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyon Akçay ile antrenörü Gökhan Fındık ile diğer takım arkadaşları yaşadıkları Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde coşkulu bir şekilde karşılandı. Atatürk Anıtı önünde toplanan ve aralarında Feyzanur Akçay’ın jandarma uzman çavuş olan babası Ali, annesi ev hanımı Şengül Akçay’ın da bulunduğu kalabalık, şampiyon kızı davul-zurna eşliğinde oyun havaları ile karşıladı. Ailesine sarılıp mutluluğunu yaşayan Akçay, şampiyonluk kazandığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Akçay’ın babası Ali Akçay, çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Her babanın böyle bir mutluluğu tatmasını isterim. Türkiye’mize ve Malkara’mıza hayırlı uğurlu olsun. Ailece kızıma gece gündüz destek oldum. Hiçbir başarı kendiliğinden gelmiyor. Biz bunu çok çalışarak ailece başardık. Gençlerimize örnek olmasını isterim” dedi. Malkara Tekvando Spor Kulübü Antrenörü Gökhan Fındık, 11-14 Ağustos tarihleri arasındaki şampiyonada Malkara’nın tarihinde bir ilk olan Minikler Türkiye Şampiyonluğunu kazandıklarını söyledi. Fındık, “Bu ilk oldu ama son olmayacak. Çalışmalara devam ediyoruz. Çocuklarımız emeğinin karşılığını almaya başladılar. Hedefimizde milli takım var. İnşallah milli takımda olacağız” diye konuştu.