SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fener’e zaman, Volkan’a terapist

13 Ağustos 2017

Son beş sezonun üçünde deplasmanda lige başlayan ve galibiyet alamayan Fenerbahçe bu sezon yaptığı transferlerle Göztepe karşısındaydı. Aykut Kocaman solda Hasan Ali'yi kesmiş İsmail'le başlamıştı. Orta sahada da yine çift stoper Souza-Mehmet Topal, stoper de de Sertel-Roman ikilisiyle Fenerbahçe geçen seneye benzer defans ve ön liberoyla sahadaydı. (Topal daha öndeydi ama sarı lacivert formaya gönül verenler tek ön liberoya hasret kaldığı için bu durumu kabullenemiyor.) Geçen yıllara oranla daha önde basan, rakibin oyun kurmasına izin vermeyen yeşil formalı kanaryada sıkıntı kalede başlıyor forvette bitiyordu. Volkan Demirel poz verirken gol yedi, Van Persie 37'de topla buluşabildi. Hem de takım topa hep sahipken…

KOCAMAN HALA KARARSIZ

Aykut Hoca'nın 67'ye kadar Persie'ye dayanması şaşırtıcıydı. Hazırlık maçlarında ümit veren Ahmethan'la başlamak belli oldu ki doğru karar olacaktı. Geçen yıldan farklı ne mi yaptı Fenerbahçe? Valbuena ve Alper'le hücuma hızlı çıktı, oyunu ilerde kurdu, futbolcular arasında yardımlaşma da had safhadaydı… Ancak bir gerçek var ki; Fenerbahçe hala takım değil, Dirar ve Isla hala formaya yabancı, Aykut Kocaman taktiksel anlamda kararsız, gol pozisyonu üretme konusunda son üç yılın tekrarı yaşanıyor… Yeni transferleriyle orta saha ve forvette sorunlarını çözecek gibi gözüken Fenerbahçe'nin sol bek ve stopere de ihtiyacı olduğu kesin.

Son söz: Fenerbahçe'nin attığı gol ofsayt kokuyor, Göztepe yabancılarıyla ve baskılı oyunuyla bu sene ligde başarılı olur.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek