SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsun valiliğinden ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ pankartı açıklaması

SAMSUN'da Beşiktaş ve Atiker Konyaspor arasında oynanan Turkcell Süper Kupa maçı öncesinde 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa' ibareli afişin stada alınmaması iddialarıyla ilgili sosyal medyada yer alan paylaşımlar hakkında Samsun Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı.  Açıklamada sosyal medyada bahsi geçen 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa' ibareli afişin içeri alınmaması ile ilgili herhangi bir kastın söz konusu olmadığı belirtildi.

Güncellenme: 17:25, 11/08/2017
Samsun valiliğinden ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ pankartı açıklaması

Samsun Valiliği tarafından Beşiktaş ve Atiker Konyaspor arasında oynana Süper Kupa Maçı’nda Turkcell Süper Kupa maçı ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden yazılı açıklama yapıldı. açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“06.08.2017 günü ilimiz Yeni 19 Mayıs Stadyumu´nda oynanan Beşiktaş A.Ş ile Atiker Konyaspor futbol takımları arasındaki müsabakada uygulanacak tedbirlerle ilgili olarak;  21.07.2017 günü gerçekleştirilen T.F.F. Toplantısında,  27.07.2017 günü gerçekleştirilen İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısında, 06.08.2017 günü gerçekleştirilen Müsabaka Öncesi Eşgüdüm Toplantısında, ‘Stadyum içerisinde pankart asma da dahil her türlü etkinlik için hazırlıkların 48 saat öncesinde İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü görevlileri nezaretinde gerçekleştirilmesi kararı alındığı kaydedildi. Toplantıda, tüm hazırlıkların müsabakadan 24 saat önce sonlandırılmasına, bu süre sonunda yapılacak müracaatların değerlendirmeye alınmayacağına’ dair  prensip kararı alındığı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

“Müsabakaya 24 saat kaldığı andan itibaren içeriğine bakılmaksızın hiçbir pankart stadyum içerisine alınmamıştır. Bu nedenle sosyal medyada bahsi geçen ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ ibareli afişin içeri alınmaması ile ilgili herhangi bir kasıt söz konusu olmayıp, yukarıda belirtilen şekilde işlem yürütülmüştür. Aksi hareket edenlerin tespitine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, haklarında adli ve idari işlem yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yayınlanma Tarihi:17:19,