SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadınlar 100 metre engellide mücadele eden Deborah John engele takılarak sakatlandı

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 100 metre eleme turunda mücadele eden Trinidad & Tobagolu atlet Deborah John, yarış esnasında engele takılarak korkunç bir şekilde düştü ve sakatlanarak yarışa devam edemedi.

Güncellenme: 19:50, 11/08/2017
Kadınlar 100 metre engellide mücadele eden Deborah John engele takılarak sakatlandı

Londra’da devam eden Dünya Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar 100 metre engelli mücadelesinde 5. eleme yarışında koşan Trinidad & Tobagolu atlet Deborah John korkutucu bir şekilde düşerek yarışı tamamlayamadı. 27 yaşındaki atlet beşinci engele girilirken yavaşladı ve engeli atlarken takılıp düştü. Bir süre yerde hareketsiz kalan John’a görevliler yarışın ardından yaklaşık 10 dakika boyunca pistte müdahale ederken, sporcu sedyeye konularak organizasyonun gerçekleştirildiği stattan çıkarıldı. Deborah John’un yaşadığı sakatlık kameralara da takıldı. İşte o görüntüler:

Daha sonra organizasyon yetkililerinin yaptığı açıklamada Deborah John’un sağlık durumunun iyi olduğu ve atletin herhangi bir ciddi probleminin bulunmadığı ifade edildi. Turnuvaya son anda çağrılarak Trinidad & Tobago takımında yer alan John, geçen hafta ülkesinde Trinidad Express’e yaptığı açıklamada mutluluğunu, “Global sahnede Tanrı’mı, ailemi ve ülkemi temsil etme fırsatını yeniden elde edebileceğimin haberini alınca çok mutlu hissettim ve Tanrı’ma şükrettim” sözleriyle aktarmıştı.

Yayınlanma Tarihi:19:41,