SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da yeni sistem: 4-1-4-1

Östersunds maçlarında tepki toplayan Selçuk İnan, formasını kaybetmek üzere... Fernando'yu tek ön libero oynatacak olan Igor Tudor forvet arkasında ise Belhanda ile Ndiaye'yi kullanacak

Güncellenme: 08:52, 11/08/2017
Galatasaray’da yeni sistem: 4-1-4-1

Hem Östersunds maçları hem de hazırlık karşılaşmalarında Galatasaray’ın hazır bir görüntü çizmemesi teknik direktör Igor Tudor’u arayışa itti.

Gomis’in hazırlık maçları dahil henüz gol atamaması ve Belhanda’nın da 10 numara pozisyonunda beklentileri karşılayamaması, Hırvat hocanın son Avusturya kampında 4-1-4-1 sistemini denemesine yol açtı.

Yeni transfer Fernando’nun 45 dakika süre aldığı Hertha Berlin maçında tek ön liberolu bu dizilişi uygulayan Tudor, Sneijder’li 4-2-3-1 sisteminden vazgeçmeye hazırlanıyor.

Selçuk-Tolga ikilisine yeni oyun şablonunda yer olmazken, Fernando’nun 4-1-4-1 sisteminde tek ön libero olarak görev yapması bekleniyor.

Fernando’nun önünde göbekte Ndiaye-Belhanda ikilisi, kanatlarda solda Rodrigues ve sağda Feghouli ve ayrılana kadar Sinan Gümüş yer alacak. İLGİLİ HABER Igor Tudor`dan, kaptan Selçuk İnan kararı Igor Tudor`dan, kaptan Selçuk İnan kararı

Sabah