SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin orta sahadaki krizi çözüldü

Yönetim son iki sezondur yaşanan yaratıcı orta saha sorununu Valbuena, Guiliano, Ekici transferleriyle bitirdi, takımın oyun yapısı ve felsefesi daha ofansif bir hale geldi.

Güncellenme: 07:43, 11/08/2017
Fenerbahçe’nin orta sahadaki krizi çözüldü

Fenerbahçe'de son iki sezondur yaşanan yaratıcı orta saha sorunu çözüldü. Sarı-lacivertliler sadece bu bölgeye üç takviye yaparak orta sahanın yapısını tamamen değiştirdi.

Merkez orta sahada forma giyen Mehmet Ekici'nin yanısıra sol kanatta oynayan Valbuena da yine 10 numara pozisyonunda etkili olabiliyor. Zenit'ten kiralanmak üzere olan Giuliano da benzer şekilde forvet arkası ve kanatta görev yapabiliyor. İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin golcüsü Roberto Soldado, Can Bartu Tesisleri`nde Fenerbahçe`nin golcüsü Roberto Soldado, Can Bartu Tesisleri`nde

Forvet hattına Soldado transferi de gerçekleşince hücum bölgesinde yaşanan sıkıntının giderilmesi için önemli bir adım atılmış oldu.

Yeni düzen ile birlikte son iki sezondur Mehmet Topal ve Souza'ya dayalı orta saha düzeni de değişecek.  Bu iki futbolcuyla oynandığı an, defansif futbol ön plana çıkıyor ve bu da eleştiriliyordu.

Sezon öncesi yapılan transferlerle ile birlikte sarı-lacivertlilerin oyun yapısı ve felsefesi de daha ofansif hale geldi