SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uğur Meleke, PFDK’nın Beşiktaş ve Konyaspor’a verdiği cezaları değerlendirdi

PFDK'nın Beşiktaş ve Konyaspor'a verdiği cezaların ardından konuşan spor yorumcusu Uğur Meleke, yetkilileri sert bir dille eleştirdi. Beşiktaş ve Konyaspor'un sorumluluk sıralamasında altlarda olacağını ifade eden Meleke, "Bu işin sorumlusu kesinlikle organizasyonu yapanlardır. TFF, Valilik, Emniyet Amirliği..." dedi.

Güncellenme: 20:38, 10/08/2017
Uğur Meleke, PFDK’nın Beşiktaş ve Konyaspor’a verdiği cezaları değerlendirdi

Hürriyet yazarı ve spor yorumcusu Uğur Meleke, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), Beşiktaş ve Atiker Konyaspor’a verdiği cezaları değerlendirdi.

Meleke, kararı “Büyük bir skandal” olarak yorumlarken, “Beşiktaş’ı ve Konyaspor’u da sorumlular sıralamasında altta görüyorum. Bu işin sorumlusu kesinlikle organizasyonu yapanlardır. TFF, Valilik, Emniyet Amirliği… Öncelikli sorumlu bunlardır” ifadelerini kullandı.

“Bunlar Konyaspor Eminyet Teşkilatı, Beşiktaş İstihbarat Teşkilatı değil ki; bunlar spor kulübü. Bunların öncelikli görevi, istihbarat ve can güvenliği sağlamak değil. Eğer Samsun’daki stat yeniyse, güvenlik tedbirlerini alabilecek kadar hazır değilse orada oynatmazsın. Hazır olan bir statta oynatırsın” diyen Uğur Meleke, olayları çıkaran holiganları da “Bunlar taraftar değil, bunlar suçlu, bunlar terörist” sözleriyle tanımladı. İLGİLİ HABER Son dakika Beşiktaş ile Konyaspor`un cezaları belli oldu Son dakika Beşiktaş ile Konyaspor`un cezaları belli oldu

“Üzerinde Beşiktaş forması bulunan bir terörist Beşiktaş’ı mı bağlar, üzerinde Konyaspor forması bulunan bir terörist Konyaspor’u mu bağlar? Fikret Orman mı sorumlu, terörist üzerine Beşiktaş forması giydi diye? Ahmet Şan mı sorumlu, terörist üzerine Konyaspor forması giydi diye?” sorularını soran Meleke, “Fikret Orman doğru söylemiştir. Dünyayı ayağa kaldırması lazım.” ifadelerini kullandı.

Meleke’nin ne zaman ciddi bir önlem alınacağı ile ilgili tahmini ise dikkat çekiciydi: “Ölüm bekliyoruz herhalde. Önlem almak için insanların ölmesini bekliyoruz statlarda. İnsanlar ölünce galiba akılları başlarına gelecek.”