SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demirören’den flaş açıklamalar

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, A Spor'da katıldığı canlı yayında flaş açıklamalarda bulundu... Demirören, "Eski Türkiye'yi Yeni Türkiye'de uygulamaya kalkmasınlar. Buranın içinde provokatörler var. Bizim masum, sade, futbol sever taraftarlarımız buna izin vermemesi lazım" dedi.

Güncellenme: 23:33, 10/08/2017
Yıldırım Demirören’den flaş açıklamalar

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, A Spor’da önemli açıklamalarda bulundu. Fatih Terim sürecinden Arda Turan’a, Lucescu tercihinden yerli hocalara kadar gündemdeki konuları değerlendiren Demirören, Fikret Orman’ın aldığı ceza üzerine ise “TFF’deki hukuk maddeleri belli. Futbolu bölecek, ortamı gerecek beyanatlar verirseniz ceza alırsınız” ifadelerini kullandı.

Demirören, Süper Kupa’yla ilgili “Türkiye bir süreçten geçiyor, masum taraftarın oyuna gelmemesi lazım. Biz beş sene sonra bu ligi $800M’a nasıl satarız derken, değer düşürecek hareketler yapıyoruz” dedi.

Terim konusuyla ilgili olarak ise “Hocamızla konuşarak, anlaşarak ayrıldık. Mektup gönderip istifa istemedik. Ayrılmamız gerektiğini anlatarak ayrıldık. Terim’le önümüzdeki hafta oturup bir araya geleceğiz. Görüşmeyi değerlendirip yönetim kuruluyla bir karar vereceğiz” diye konuştu.

Demirören, Kulüpler Birliği seçimi hakkında da değerlendirmelerde bulunurken, “Göksel Bey’in yarattığı birlik beraberliğin aynısını Dursun Özbek’in de sürdüreceğine inanıyorum” dedi.

Mircea Lucescu’nun 2018 Dünya Kupası’na katılamamamız halinde de görevine devam edeceğini söyleyen Demirören, Lucescu’nun sözleşmesinde bir tazminat maddesinin olmadığını söyledi.

İLGİLİ HABER Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Başkanı oldu Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Başkanı oldu

Yerli hoca sorunu hakkında ise şunları söyledi: “Türkiye yıllardır dört hocanın etrafında dönüyor. Üç taneydi, Abdullah Hoca da geldi dört oldu. Milli Takım’ın başına gelmesi için neden 15-20 tane yerli teknik adamımız yok dedik.”

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimize değinen Demirören, “Eski Türkiye’yi Yeni Türkiye’de uygulamaya kalkmasınlar. Buranın içinde provokatörler var. Bizim masum, sade, futbol sever taraftarlarımız buna izin vermemesi lazım” dedi.

Başkan ayrıca Arda Turan’la ilgili de düşüncelerini aktardı ve açık kapı bıraktı:  “Bizim tarafımızdan Arda’ya kapı kapanmadı. Kendisi bıraktı. Biz idari olarak bir maç ceza vermiştik. Federasyonun kapısı, takımın kapısı açık teknik olarak. Bundan sonra tüm karar Arda kaptanımızın.”

İLGİLİ HABER Uğur Meleke, PFDK`nın Beşiktaş ve Konyaspor`a verdiği cezaları değerlendirdi Uğur Meleke, PFDK`nın Beşiktaş ve Konyaspor`a verdiği cezaları değerlendirdi

Yıldırım Demirören, kulüplkerin borçları ve alınan önlemler hakkında da açıklamalarda bulundu. “Denk bütçe” uygulamasının seneye başlayacağını hatırlatan Başkan net konuştu: “Şu an Süper Lig’de problem yok, 1. Lig’de 7-8 kulüpte biraz sorun var gibi gözüküyor.” Serkan Korkmaz’ın denk bütçe hakkındaki “Puan silme cezasına kadar gidebilir mi yani?” sorusuna ise “Lisans iptaline bile gider” yanıtını veren Demirören, “Önümüzdeki sene %30 zarar konusunda son sene. Sonrasında lisans verilirken denk bütçeye bakılacak” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:25,