SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robin van Persie transferindeki Giuliano Terraneo gerçeği!

Fenerbahçe'ye transfer olurken kan, kulak-burun gibi sıradan testlere giren Robin van Persie'nin, eski sportif direktör Giuliano Terraneo tarafından detaylı sağlık taramasından adeta kaçırıldı.

Güncellenme: 09:07, 10/08/2017
Robin van Persie transferindeki Giuliano Terraneo gerçeği!

Başkan Aziz Yıldırım, önceki gece % 100 Futbol programında Robin van Persie'nin Fenerbahçe'ye sakat geldiğini itiraf etmiş, bu konuda dönemin Sportif Direktörü Giuliano Terraneo'yu hedef göstermişti.

Terraneo'nun Hollandalı yıldızın sakatlığını kendilerinden sakladığını belirten Yıldırım, “Bize hiçbir şey söylemedi” ifadesini kullanmıştı.

Van Persie'nin transferi sırasında Terrenao'nun Fenerbahçeli yöneticilere “Herhangi bir sağlık problemi yok. Raporları da birkaç gün içinde gönderecekler” diyerek garanti verdiği öğrenildi. Bunun üzerine yönetim, Hollandalı yıldız ile her konuda anlaşmaya vararak, kendisini İstanbul'a çağırdı ve taraftara açık imza töreni yapılacağını açıkladı.

İLGİLİ HABER Soldado İstanbul`a geldi! İlk açıklamaları... Soldado İstanbul`a geldi! İlk açıklamaları...

Hollandalı yıldızın raporları ise stattaki törene kısa bir süre kala kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu'nun eline ulaştı.

Kunduracıoğlu soluğu hemen başkan Aziz Yıldırım'ın yanında aldı ve Van Persie ile sözleşme imzalanmasının sakıncalı olabileceğini, sakatlığının eski günlerine dönmesini engelleyebileceğini iletti.

Ancak Yıldırım, “Artık çok geç. Tribünde 17 bin kişi imzayı bekliyor. Onlara çıkıp bu durumu nasıl anlatırız” karşılığını verdi ve ardından Van Persie taraftarın karşısına çıktı.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:07:47,