SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osman Aşkın Bak: Kupa finallerinde e-bilet sistemi uygulanacak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, kupa finallerinde e-bilet sistemine geçileceğini açıklarken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da maçların risklerine göre kategorize edileceğini belirtti.

Güncellenme: 13:08, 10/08/2017
Osman Aşkın Bak: Kupa finallerinde e-bilet sistemi uygulanacak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın koordinasyonunda, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra sporun zirvesinden önemli isimler, sporda şiddetin önlenmesi konulu toplantıda bir araya geldi.

Bakanlık binasında gerçekleştirilen toplantıya, Gül ve Soylu’nun yanı sıra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu katıldı.

Görüntü alma izni verildikten sonra basına kapalı devam eden toplantıda, 2017-2018 sezonunda 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un uygulanması, müsabakaların düzen ve huzur içinde yapılmasının sağlanması konuları ele alındı.

‘MAÇLAR RİSKLERİNE GÖRE KATEGORİZE EDİLECEK’

Spor Bakanı Osman Aşkın Bak sporda şiddetin önlenmesine ilişkin yaptığı basın toplantısında kupa finallerinde e-bilet uygulamasının olacağını duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise maçların risklerine göre kategorilendirileceğini ve buna göre önlem alınacağını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:11:55,