SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakan Balta için şok rapor! 10 kilo fazla…

Teknik direktör Tudor tarafından kadroda düşünülmeyen futbolcu, gelen tekliflere rağmen sarı-kırmızılılarda kaldı. Başka bir kulübe transfer edilmeden bir senesini Florya’da geçirecek olan 34 yaşındaki futbolcu, spordan uzak kalmanın bedelini ise tam 10 kilo alarak gördü.

Güncellenme: 08:59, 10/08/2017
Hakan Balta için şok rapor! 10 kilo fazla…

Galatasaray'ın gözden çıkardığı Hakan Balta, futbola küstü. Teknik direktör Igor Tudor tarafından kamp kadrosuna dahil edilmeyen 34 yaşındaki futbolcunun yaz döneminde tam 10 kilo aldığı bildirildi.

1 sene da sarı-kırmızılılarla sözleşmesi olan ve diğer futbolcular gibi kendisine kulüp bulması söylenen tecrübeli oyuncunun bu halini görenler büyük şaşkınlık yaşarken, bu şekilde başka bir takıma transferinin çok zor olduğu belirtildi.

Galatasaray'da 10 sene forma giyen Hakan'ın, kalan bir yılını başka bir kulübe transfer olmadan geçmesinin sarı-kırmızılı kulübe maliyeti, 1 milyon 250 bin euro alacak. Böylece Hakan Balta kariyerinin son senesini oynamadan geçirecek.

Florya'da gidecek futbolcularla ilgili planlama yapılırken, bu oyuncuların ücretleri ve gelebilecek bonservisler masaya yatırıldı. Hakan Balta ile ilgili gelen rapor ise moralleri bozdu.

İLGİLİ HABER Galatasaray yönetiminden o futbolculara: Lütfen artık gidin! Galatasaray yönetiminden o futbolculara: Lütfen artık gidin!

OSMANLISPOR İSTEDİ

Buna rağmen sarı-kırmızılılar Hakan Balta'nın durumunu diğer futbolculardan farklı tutuyor. Uzun yıllar kendilerine hizmet eden tecrübeli futbolcu oynamadan para kazansa bile, sarı-kırmızılılar Hakan'ı “Hedef adam” haline getirmeyecek.

Öte yandan başta Osmanlıspor olmak üzere bir çok kulüp Hakan Balta'yla ilgilenmiş ama sonuç alamamıştı.

332 MAÇTA FORMA GİYDİ Hakan Balta Galatasaray'da 332 maçta forma giydi. Bu karşılaşmalarda 13 gol ve 14 asist kaydeden oyuncunun 50 kez milli formayı giymişliği de bulunuyor.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:08:00,