SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Başkanı oldu

Göksel Gümüşdağ'ın başkanı olduğu Kulüpler Birliği'nde yeni dönem... Dursun Özbek artık Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı.

Güncellenme: 14:37, 10/08/2017
Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Başkanı oldu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Başkanı seçildi. Özbek’in yardımcıları ise Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut ve Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu oldu.

Göksel Gümüşdağ’dan görevi devralan Özbek’in ilk açıklamaları;

“Göksel başkan bugüne kadar olan görevini layıkıyla yaptı. Ben bütün kulüp başkanları adına kendisine teşekkür ediyorum. İkinci bir görevi de, bu onurlu görevi bana layık gören kulüp başkanlarına gönderiyorum. Bundan sonra da aynı görevlerin devamı ve yeniliği ile devam edecektir. Ben bu görevde 1 yıl süreyle seçildim. Bu süre zarfında Türk futboluna, Türk futbolunun içinde bulunduğu sıkıntılı hususların aşılması yönünde takipçisi olmaya söz veriyorum.”

“Kulüpler Birliği Vakfı bir ailedir. Burada hiçbir başkan bir diğerinden daha önemli, değerli değildir. Biz Göksel başkan döneminde de Türk futboluyla ilgili ne yaptıysak bunlar aynen devam edecek. Kronik olarak Türk futbolunun içine bulaşmış olan terör ve istenmeyen olayların sonlandırılması için faaliyetlerimiz vardı. Bunlar da aynen devam edecek. Tespit edilmiş, zaten hep konsensusla alınmış kararların uygulaması devam edecek”

İLGİLİ HABER Osman Aşkın Bak: Kupa finallerinde e-bilet sistemi uygulanacak Osman Aşkın Bak: Kupa finallerinde e-bilet sistemi uygulanacak

 

Yayınlanma Tarihi:13:49,