SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya ikincisi Yasmani Copello Türk spor tarihine geçti

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 400 metre engellide gümüş madalya kazanan Yasmani Copello, Türk spor tarihinde, Dünya şampiyonasında ilk defa madalya kazanan erkek sporcu olarak tarihe geçti.

Güncellenme: 11:40, 10/08/2017
Dünya ikincisi Yasmani Copello Türk spor tarihine geçti

Milli atlet Yasmani Copello, Rio de Janeiro’daki Olimpiyat bronz madalyasına yanına Londra’da dünya ikinciliğini de ekledi. 400 metre engellide Yasmani’den gelen madalya, Türkiye’nin şampiyona tarihindeki üçüncü madalyası olarak kayda geçti. Daha önce Süreyya Ayhan ve Karin Melis Mey ile dünya podyumuna çıkan Türkiye, Yasmani Copello ile üçüncü kez bu büyük başarıya ulaştı. Dünya şampiyonası tarihinde ilk defa ülkem adına madalya kazanmış bir sporcu olduğum için çok mutluyum diyen Yasmani Copello, “Türkiye adına koşmaktan çok mutluyum. Ülkeme bu büyük başarıyı getirdiğim için çok mutluyum. Kulübüme, aileme ve özellikle başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Arkamda durdu beni çok destekledi ve bende bu madalyaları inşallah kazanmaya devam edeceğim. Altın madalya kazanmayı çok istiyordum ama olmadı. Ben Türk bayrağını en tepeye çıkarmaya uğraştım. Sevenlerime altın madalya hediye etmek istiyordum ama gümüş oldu inşallah diğer yarışmalarda bu sözümü yerine getireceğim. Madalyamı Türk halkına armağan ediyorum. Türkiye benim yuvam ve ben burada mutluyum. Ben Türk’üm ve Türkiye’yi çok seviyorum” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Hıncal Uluç`tan TRT Spor`a ağır eleştiri! `Utan TRTSpor! Tabakhaneye b.k yetiştirmek...` Hıncal Uluç`tan TRT Spor`a ağır eleştiri! `Utan TRTSpor! Tabakhaneye b.k yetiştirmek...`

BAŞKAN FATİH ÇİNTİMAR: YASMANİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Milli atlet Yasmani’yi kutlayarak sözlerine başlayan Atletizim Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, “Dünya şampiyonaları tarihimizde ilk defa erkeklerde madalya kazandık. Ama son olmayacağını söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Bu madalyada katkısı olan herkesi tebrik ediyorum. Bu madalya hep birlikte çalışmanın karşılığıdır. Yasmeni’nin performansının sürekli yükselmesi bizim ve ekibin birlikte çalışması ile elde edilmiş bir sonuçtur. O sporcularımızın lokomotifi ve abisi konumunda ve örnek bir sporcudur. Ay yıldızlı bayrağı taşıyan hangi sporcu olursa olsun, baş tacımızdır” dedi.

İLGİLİ HABER Escobar`dan gümüş madalya! Escobar`dan gümüş madalya!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 400 metre engellide gümüş madalya kazanan Yasmani Copello Escobar’ı tebrik etti. Bakan Osman Aşkın Bak, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Londra’da düzenlenen 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 400 metre engellide yarışan milli atletimiz Yasmani Copello Escobar, elemelerde ve yarı final serisinde gösterdiği başarılı performansını final yarışında da sürdürdü. Yarış sonunda gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan sporcumuzu tebrik ediyorum. Şampiyonada mücadele eden diğer milli sporcularımıza da başarılar diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:11:36,