SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan’ın Galatasaray’dan alacağı ücret ve kiralama bedeli

Barcelona’da dışlandı. FFP cezalısı olduğu için Atletico’ya gidemedi. Çin kapıları da kapandı. Önce Lucescu, ardından Özbek devreye girdi. Arda yeniden ‘Aslan’ oldu.

Güncellenme: 07:25, 10/08/2017
Arda Turan’ın Galatasaray’dan alacağı ücret ve kiralama bedeli

Arda Turan, 6 yıl sonra Galatasaray'a geri döndü. Cimbom'dan Atletico Madrid'e Ağustos 2011'de 13 milyon Euro'ya giden, Temmuz 2015'te dünya devi Barcelona'ya bonuslarla birlikte 42 milyon Euro'ya transfer olarak ülke rekoru kıran milli yıldız, Katalan ekibinde gözden çıkarıldıktan sonra adeta boşta kaldı.

Barcelona'da dışlanan, Atletico'ya finansal fair play cezalısı olduğu için dönemeyen, Çin kulüplerinden de teklif almayan 30 yaşındaki oyuncu için devreye önce Mircea Lucescu, ardından Dursun Özbek girdi. İLGİLİ HABER Dursun Özbek transferi müjdeledi! Arda Turan konusu ise... Dursun Özbek transferi müjdeledi! Arda Turan konusu ise...

MENAJERİYLE OTELDE ZİRVE

A Milli Takım'ın başına geçen Lucescu, Arda'yı bırakma kararından döndürürken “Sana ihtiyacımız var. Sürekli oynayan bir takıma git” tavsiyesinde de bulundu. Daha sonra Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, eski kaptanlarına yeniden forma giydirmek istediklerini açıkladı ve transfer için girişimler başladı.

Dün Point Otel'de Menajer Ahmet Bulut'la toplantı yapıldı ve Barcelona, 2.5 milyon Euro kiralama bedeliyle milli yıldıza izin verdi.

Galatasaray'ın, Arda'ya yıllık 3.8 milyon Euro garanti para ödeyeceği belirtiliyor. İLGİLİ HABER Ahmet Bulut Arda Turan gerçeğini açıkladı Ahmet Bulut Arda Turan gerçeğini açıkladı