SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporda Şiddet zirvesi Trabzon’da yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak, "Taraftardan sorumlu yöneticileri göreve davet ediyoruz" derken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Bir takım ideolojik grupların yoğunlaşmasını görüyoruz. Bu spor açısından son derece sakıncalı" dedi.

Güncellenme: 13:46, 09/08/2017
Sporda Şiddet zirvesi Trabzon’da yapıldı

Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla Spor Müsabakaları Güvenlik Tedbirleri Toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Bakan Soylu, özellikle 3 maça dikkat çekti. Bakan Soylu, “Üzüntü verici tarafı, özellikle dönem dönem spora siyaset karıştırma konusunda bir takım ideolojik grupların yoğunlaşmasını görüyoruz. Bu spor açısından son derece sakıncalı” dedi.

81 il valisinin video konferans yöntemiyle katıldığı toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalar yaptı.  Özellikle 3 maça dikkat çeken Bakan Soylu, “Spor sahaları siyasetin değil, sporun yapılması gereken alan” dedi.

2017-2018 Spor Sezonun başlayacağına dikkat çeken Bakan Soylu, “Bu konuda sporu ana mercekten çıkarmadan hep birlikte meseleye yaklaşmak daha doğru olur. Gerek Spor Kulüpleri, yöneticiler, seyircilerimiz izleyenler, gerekse bu konunun tüm paydaşları açısından önemli bir döneme giriyoruz. Burada 6222 sayılı kanunla bir çok kurum yetkilendirilmiş. Bu yetki çerçevesinde hemen hemen her kurum elinden geleni yapmaya çalışıyor” şeklinde konuştu

İLGİLİ HABER Süper Kupa'da son düdüğünün ardından yaşananların perde arkası! Süper Kupa'da son düdüğünün ardından yaşananların perde arkası!

“TARAFTARDAN SORUMLU YÖNETİCİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi;

“2017 2018 keyifli bir mücadele temenni ediyoruz. Taraftarlarımızı keyifli müsabakalar için statlara bekliyoruz. Bunu yaparken bizde üstümüze düşeni yapacağız. Taraftardan sorumlu yöneticiler var onların daha aktif çalışması gerekiyor. Her vatandaşa görev düşüyor. Ülkenin spor potansiyeli çok yüksek. Gençleri yönlendirmek gerekiyor. Gençleri spora yönlendirerek daha verimli olmalarını sağlamak istiyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz.Televizyon yorumcusundan kulüp başkanına, insanlara spor camiasındaki herkese görev düşüyor. Bu süreci birlikte yönetmemiz gerekiyor. Tek başına yapılacak bir şey değil. Bu noktada hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Yeni sezonun tüm spor camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

İLGİLİ HABER Hıncal Uluç`tan Fikret Orman`a sert sözler! `Bu haddini bilmezin...` Hıncal Uluç`tan Fikret Orman`a sert sözler! `Bu haddini bilmezin...`

Yayınlanma Tarihi:12:53,