SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Soldado transferi bitti, Kenedy yolda…

Sarı-Lacivertli Yönetim Villareal'in santraforu Soldado ve kulübü ile anlaşma sağladı. 32 yaşındaki futbolcu bu gece İstanbul'a gelecek.

Güncellenme: 16:04, 09/08/2017
Fenerbahçe’de Soldado transferi bitti, Kenedy yolda…

Fenerbahçe yönetimi transfer taarruzunu sonlandırmak için dün düğmeye basmıştı. Sarı-lacivertliler bir golcü, bir stoper, bir forvet arkası ve bir de hücumcu kanat oyuncusunu kadroya katmanın hesaplarını yaparken, bu çalışmaları sonlandırmak için Hasan Çetinkaya, Mahmut Uslu ve Ali Yıldırım dün İspanya’ya uçtular. Başkan Aziz Yıldırım da İstanbul’da transferlerin müjdesini verip isim açıklamadı. Fenerbahçe, Villarreal’in santraforu Soldado ile anlaşmaya vardı. İspanyol golcü bu gece İstanbul’a gelecek.

İLGİLİ HABER Aziz Yıldırım: 5 milyon Euro verdiler satmadım Aziz Yıldırım: 5 milyon Euro verdiler satmadım

İspanya’da Villareal’in santraforu Soldado’nun transferini bitirmek için harekete geçen sarı-lacivertiler 32 yaşındaki futbolcu ile her konuda anlaştıktan sonra kulübü ile de mutlu sona ulaştı. Piyasa değeri 8 milyon Euro görünen Soldado’nun Villareal ile 2018’e kadar sözleşmesi bulunduğu için bu rakam daha aşağı çekildi.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

İşte Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama;

“Kulübümüz, profesyonel futbolcu Roberto Soldado ve takımı Villarreal ile yaptığı görüşmeler sonucunda oyuncunun kulübümüze transferi konusunda prensipte anlaşmaya varmıştır.

Roberto Soldado, 09 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 22.00'de İstanbul Atatürk Havaalanı'na gelecek ve görüşmelere burada devam edilecektir. Konu ile ilgili detaylı açıklama daha sonra kulübümüz tarafından yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş”

Soldado’nun ardından sarı-lacivertli heyet Chelsea’nin 21 yaşındaki oyuncusu Kenedy için İngiltere’ye geçecek. 2020’ye kadar sözleşmesi bulunan sol bek ve sol kanat oyuncusu için kiralama teklifi yapılacak.

Öte yandan Zenit’in oyun kurucusu Giuliano için de Fenerbahçe’nin sona yaklaştığı öğrenildi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe rotasını Zenit`in yıldızı Giuliano`ya çevirdi Fenerbahçe rotasını Zenit`in yıldızı Giuliano`ya çevirdi

Yayınlanma Tarihi:12:16,