SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF, Fikret Orman, Beşiktaş ve Konyaspor’u PFDK’ya sevk etti

Beşiktaş ve Atiker Konyaspor kulüpleri, Süper Kupa maçında yaşanan olaylar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildiler. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.

Güncellenme: 18:37, 08/08/2017
TFF, Fikret Orman, Beşiktaş ve Konyaspor’u PFDK’ya sevk etti

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Kupa finalinde çıkan olaylar ve sonrasında yaşananlar nedeniyle Beşiktaş, Atiker Konyaspor ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı PFDK’ya sevk etti.

İşte TFF’den yapılan açıklama;

Hukuk Müşavirliği’nce 08.08.2017 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

1- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – ATİKER KONYASPOR Türkcell Süper Kupa müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü başkanı FİKRET ORMAN’nın basın toplantısında yaptığı “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca 08.08.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- ATİKER KONYASPOR Kulübü’nün 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – ATİKER KONYASPOR Türkcell Süper Kupa müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Süper Kupa Müsabaka Statüsü’nün 10/D maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

İLGİLİ HABER Konyaspor ve Beşiktaş`a gelecek cezalar için ortaya iddia atıldı! Konyaspor ve Beşiktaş`a gelecek cezalar için ortaya iddia atıldı!

İLGİLİ HABER Konyaspor: `Taraftarımız Nuriye ve Semih pankartıyla tahrik edildi` Konyaspor: `Taraftarımız Nuriye ve Semih pankartıyla tahrik edildi`

Yayınlanma Tarihi:17:58,